Dzień dobry. Mam 26 lat, mój partner również. Spotykamy się od 8 miesięcy od 3 mieszkamy razem. O

1 odpowiedzi
Dzień dobry.
Mam 26 lat, mój partner również. Spotykamy się od 8 miesięcy od 3 mieszkamy razem.
Oboje mamy wiele wspólnego z psychologią, dlatego też potrafimy ze sobą rozmawiać, nie kłócimy się. Od początku nasza relacja oparta jest na szczerości, uczciwości i w razie jakichkolwiek problemów rozmawiamy by jak najszybciej pozbyć się trudności. Problem jednak leży w sferze seksualnej. Po około miesiącu od wspólnego zamieszkani mój partner zaczął unikać seksu. Nie inicjuje zbliżeń, kiedy ja próbuje je zainicjować zaczyna ziewać, mówi ze jest zmęczony, albo przytula mnie mocno i po prostu próbuje zasnąć. Trwa to od 2 miesiecy, z wyjątkiem może 2-3 sytuacji. Na co dzień nie brakuje nam czułości w związku, każdego dni dużo się przytulamy, obsypujemy buziakami, jednak nie długimi pocałunkami, wzajemnie powtarzamy sobie jak bardzo jedno kocha drugie. Każdego dnia słyszę, ze jestem kobietą jedno życia i że ze mną chce spędzić jego resztę, ja powtarzam mu to samo, jak ważny jest dla mnie i jak bardzo go kocham.
Kiedy próbowałam dwukrotnie dowiedzieć się w czym jest problem, ze od pewnego czasu unika on zbliżeń, pytałam czy jest to spowodowane tym ze zmieniły się jego uczucia, czy przestałam być dla niego atrakcyjna, czy może jest ktoś inny? Odpowiedział, ze jest przemęczony pracą, zestresowany nią i to blokuje mu chęć na jakiekolwiek przyjemne rzeczy, choc wieczory i niemal całe dnie spędzamy razem ze względu na pandemie, jest w naszym domu dużo śmiechu i humoru, a partner jest w dobrym nastroju, co wydaje mi się być zaprzeczeniem tłumaczeń związanych z powodem odmowy zbliżeń. Zaproponowałam mu by może udał się na konsultacje do psychologa, (sam jest zwolennikiem takich rozwiązań) stwierdził, ze to nie jest konieczne, ze to chwilowe związek z problemami w pracy i ze tyle ile sam wie psycholog nie jest mu w stanie bardziej pomoc.
Jednym słowem cały związek jest niemal w każdym aspekcie idealny, jedyną trapiąca mnie sprawą jest niema zaniknięcie seksu. Dodam, ze jestem kobietą, która dba o siebie, nie uległam stereotypom o zaniedbaniu się kobiet po pewnym czasie związku. Proszę o informacje co moze być tego przyczyną, jakie działania mogę ja podjąć?
Dzień dobry. W tej sytuacji proszę nie odpuszczać i starać się podejmować dalsze rozmowy, w których dobrze by było uwypuklić Pani pragnienia i potrzeby.
Ponadto może kilka dni urlopu od pracy, wyjazd z miejsca zamieszkania? Wtedy mogłaby Pani również zobiektywizować informacje partnera na temat zmęczenia i niechęci do zbliżeń powodowanych pracą.
Proszę poobserwować sytuację i partnera w różnych, możliwych do zrealizowania warunkach.
proszę nie rezygnować z siebie i własnych potrzeb.
Pozdrawiam serdecznie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Joanna Choińska

Joanna Choińska

Psycholog, Seksuolog

Poznań

umów wizytę
Joanna Bujko

Joanna Bujko

Seksuolog, Psycholog, Psychoterapeuta

Gdańsk

umów wizytę
Aleksandra Józefowska

Aleksandra Józefowska

Psychoterapeuta, Seksuolog

Warszawa

umów wizytę
Paulina Trojanowska-Malinowska

Paulina Trojanowska-Malinowska

Psycholog, Psychoterapeuta, Seksuolog

Warszawa

umów wizytę
Marta Kosowska

Marta Kosowska

Seksuolog, Psycholog

Toruń

umów wizytę
Maciej Jan Dokrzewski

Maciej Jan Dokrzewski

Androlog, Seksuolog

Katowice

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 115 pytań dotyczących: konsultacja seksuologiczna
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.