Dzień dobry, Jestem w trakcje przygotowań do ślubu i starań o dziecko. Natomiast czuje niepokój i

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
Jestem w trakcje przygotowań do ślubu i starań o dziecko. Natomiast czuje niepokój i złość w stosunku do mojego narzeczonego. Wszystko robi na 50%, nie zwracając uwagi na nic. Ma on problem z zachowaniem higieny osobistej( do mycia, odcięcia włosów, paznokci czy nawet mycia zębów trzeba go nakłaniać) ,każdy jego sprzeciw kończy się na kłótni i milczeniu z jego strony. Nie utrzymuje on kontaktu z innymi ludźmi w realu, tylko online. Na codzień pracuje w BOK. Ja lubię towarzystwo innych osób, lubię przebywać w ładnych estetycznych wnętrzach. Chce dla niego jak najlepiej, ale wykańcza mnie to proszenie się o higienę.
Co robić? Czy to ja mam problem ze sobą?
Pozdrawiam
Droga Pani, nie sądzę aby ktoś z nas chciał dać Pani jednoznaczną odpowiedź, to z pewnością Pani zrozumie, zwłaszcza na tym etapie, ale można i to będzie etyczne, przy tym znikomym stanie wiedzy jaki Pani nam przekazała, dać Pani radę. Odpowiedz jest w Pani poście, proszę go przeczytać sobie na głos, jeśli potrzeba i 10x, usłyszy Pani ją zapewne - "kto ma uszy, niechaj słucha". Czego Pani serdecznie życzę.

Dzień dobry, trudno jest na podstawie tak krótkiego opisu dużo stwierdzić, ale z tego co Pani pisze, w Państwa relacji są konflikty o napięcia. Być może partner ma np. objawy depresji, może uzależnienia od internetu, może jego postawa jest reakcją na jakieś zachowania z Pani strony - trudno powiedzieć. W każdym razie, jeśli Państwo planują wspólnie przyszłość, dobrze by było popracować nad tą relacją. Proponowałabym najpierw wspólną wizytę u terapeuty par, być może też okaże się potrzebna terapia indywidualna. Jeśli partner nie będzie chciał zgodzić się na wspólną terapię, zawsze może Pani sama skorzystać z pomocy psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.