Dzień dobry czy zaburzenia lękowe, nerwica mogą doprowadzić do zaniku mózgu?

3 odpowiedzi
Czy zaburzenia lękowe, nerwica mogą doprowadzić do zaniku mózgu?
Witam,

Zaburzenia lękowe/nerwicowe nie doprowadzą do zaniku mózgu. Proszę się nie obawiać. Niemniej jednak zdecydowanie warto leczyć pacjenta jeżeli takowe odczuwa.

Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski

Dzień dobry, nerwica to zaburzenie psychicznie znacznie wpływające na nasze funkcjonowanie w różnych sferach życia. Jej objawami może byc m.in lęk, fobia, trudności z przystosowaniem się do różnych wymagań czy oczekiwań społecznych ,problemy w relacjach i sytuacjach społecznych ,trudności emocjonalne.
Patrząc na nerwicę jako na moment kryzysowy w życiu człowieka mamy do wyboru dwie opcje- pierwsza związana z próba poradzenia sobie z sytuacją ,czego efektem moze byc rozwój i szansa na nowe, lepsze jutro oraz druga - ucieczka, bagatelizowanie problemu powodujące pietrzenie się trudności .
Badania pokazują, ze długotrwały stres może negatywnie wpływać na pracę mózgu. Dlatego zachecam do udziału w terapii aby m.in. poznać i wypracować sposoby radzenia sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami.
Pozdrawiam serdecznie
Bardzo skutecznym sposobem leczenia zaburzeń lękowych i nerwic jest logoterapia, psychoterapia egzystencjalna. Zapraszam :) Anna