Dzień dobry, chciałbym udać się na terapię do psychoterapeuty, do którego uczęszcza moja dziewczy

3 odpowiedzi
Dzień dobry,

chciałbym udać się na terapię do psychoterapeuty, do którego uczęszcza moja dziewczyna. Obawa o jakiej rozmyślam to sytuacja, w której terapeuta powiąże nas jako osoby będące w związku z opisywaniem podobnych sytuacji podczas wizyt (wiem, że dane sytuacje każdy przeżywa inaczej, jednak informacje o wspólnych wyjazdach, tematach kłótni itp. mogą naprowadzić na ten trop). Czy to może mieć wpływ na przebieg terapii? Czy takie podejście jest zdrowym podejściem (mam odczucia, że może zbytnio ingeruję w prywatność/"wchodzę nieproszony w butach")? Czy jeśli zdecyduję się na terapię u tego specjalisty to lepiej poinformować go o tym fakcie?

Nie myślę o terapii dla par, ponieważ w związku czujemy się dobrze. Chęć podjęcia terapii wiąże się z własnymi problemami, które są ze mną z czasów "przed związkowych". Zależy mi akurat na tym terapeucie, ponieważ zajmuje się problemami ściśle powiązanymi ze mną (uzależnienie od pornografii, prokrastynacja, DDD (zdiagnozowane u starszego brata)).

Korzystając z okazji proszę o radę o to jaki nurt terapeutyczny byłby dobrym wyborem z zmierzeniem się z wyżej wymienionymi problemami?

Pozdrawiam
Dzień dobry,
Dobrze,ze myśli Pan o podjęciu własnej psychoterapii, to może być pomocne i rozwijające. Natomiast nie jest możliwe , z przyczyn etycznych, podjęcie terapii u tego samego specjalisty, do którego uczęszcza ktoś z Pana kręgów bliskich osób.
Szczerość i zaufanie są podstawą udanej terapii, jeśli poinformuje Pan terapeutę o sytuacji, on sam przekieruje Pana do kogoś innego. Jeśli zatai Pan ten fakt, prędzej czy później, terapeuta skojarzy fakty i również będzie zmuszony zakończyć z Panem współpracę. Jestem przekonana ,że istnieje wiele możliwości znalezienia równie dobrego terapeuty, bez konfliktu interesów. Życzę wszystkiego dobrego Kasia Kuśnierz

Dzień dobry,
jednorazowa konsultacja z terapeutą dziewczyny powinna dać odpowiedź na wszystkie Pana pytania.
Moje doświadczenie mówi mi że problemy osobiste prędzej czy później rzutują na związek.
Powodzenia
,Bogna Gadomska Karwacka
W każdym nurcie ważna jest relacja terapeutyczna, która jest podstawą terapii. Dobrą praktyką są konsultacje u kilku terapeutów. By poczuć siebie w relacji. To ważne, aby terapeuta był inną osobą niż terapeuta Pana dziewczyny. To dwa osobne procesy i dwa osobne sojusze, które mają was wspierać w drodze do siebie. Wnikliwość Pana pytań daje mi poczucie, że jest to ważny moment dla Pana. Proszę zaufać sobie i sprawdzać. Powodzenia w drodze do siebie.