dzień dobry, chcę poddać się zabiegowi operacji bariatrycznej, mój chirurg prosił o zaświadczenie od

3 odpowiedzi
dzień dobry, chcę poddać się zabiegowi operacji bariatrycznej, mój chirurg prosił o zaświadczenie od dietetyka i psychologa jak to załatwić?
Szanowna Pani/e kategorycznie odradzam załatwianie sobie wszelkiego rodzaju zaświadczeń, jest to niebezpieczne dla zdrowia. Do operacji tego rodzaju należy się przygotować a specjalista wystawiając zaświadczenie musi mieć pewność, że jest Pan/i gotowy/a do zabiegu. Brak przygotowania psychologicznego i dietetycznego może wyrządzić wiele złego. Operacja bariatryczna to tylko cegiełką w drodze do celu najważniejsza jest zmiana stylu życia a psycholog i dietetyk odpowiednio Pana/ią przygotują.

Szanowna Pani/e
stanowczo odradzam taki zabieg. Będzie on bowiem początkiem nowych problemów o istnieniu których Pani/Pan w tej chwili nie zdaje sobie nawet sprawy.
Należy wziąć się ostro za siebie i załatwić problem nadwagi bez noża.
Rosjanie mawiają, że mądry człowiek leczy się jedzeniem, głupi u lekarza a najgłupszy u chirurga.
Gorąco więc namawiam, żeby wziąć się ostro za siebie i wyjść bez szwanku w sytuacji jaka ma miejsce dzisiaj.
Mam doświadczenie w tego typu problemach więc mogę Panią/Pana poprowadzić, ale ...... 80% pracy musi Pan/Pani wykonać sam pod moim okiem.
Pozdrawiam,
Bogusław Bienias
Dzień dobry, jeśli jest Pani zdecydowana na zabieg proszę na poważnie rozważyć współpracę z dietetykiem i psychologiem. Prowadzę osoby przed i po operacjach bariatrycznych i zarówno przygotowanie do zabiegu, jak i rekonwalescencja po nim to złożone procesy wymagające stosowania się ściśle do określonej procedury żywieniowej. Ważna jest także nauka zdrowych wzorców żywieniowych i wyrobienie odpowiednich nawyków - słowem zmiana stylu życia i mocne przewartościowanie wszystkiego, co doprowadziło Panią do sytuacji, w której znajduje się Pani dzisiaj. Sama operacja to tylko krótki epizod, ważne jest, jak się Pani do niej przygotuje i jak będzie Pani postępowała po niej. Zapraszam do współpracy, prowadzę takich pacjentów z dużymi sukcesami. Możemy się umówić na wstępną, niezobowiązującą rozmowę telefoniczną. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Panią.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.