Dyskopatia lędźwiowa kręgosłupa

2 odpowiedzi
Witam serdecznie, od kilku lat borykam się z dyskopatia lędźwiową kręgosłupa, z roku na rok jest coraz gorzej. Od około roku mam problem ze swobodnym poruszaniem się. Po całym dniu spędzonym na nogach nie jestem w stanie swobodnie się podnieś, a ból cały czas się nasila. Od jakiegoś czasu zauważyłam także promieniowanie do lewej nogi które także utrudnia wykonanie jakichkolwiek czynności ruchowych. Mój lekarz stwierdził, że rehabilitacja jest tutaj zbędna, a najlepszą alternatywą będzie zabieg. Chcę zapytać czy jest możliwość wyeliminowania w jakimś stopniu poziomu bólu oraz tego zwyrodnienia? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Witam,
samo zmniejszenie dolegliwości bólowych jest możliwe przez wykonywanie zabiegów a przede wszystkim pracę z pacjentem (czy to terapia manualna czy ćwiczenia czy poprawa stabilizacji głębokiej) co do wyeliminowania zwyrodnienia ( mam tu a myśli osteofity) o ile takowe są niestety nie da radę wykonać przez rehabilitację, a co do dyskopatii to wszystko zależy który segment, w jakim kierunku i jak duża jest ta dyskopatia. Jeżeli pojawiają się parestezje (ból schodzący do nogi) świadczy to o tym, że dysk wysunął się bardziej co daje objawy promieniowania ew osłabienia siły mięśniowej w nogach. Najlepiej zrobić świeży rezonans magnetyczny i skonsultować to z innym doktorem jak i fizjoterapeutom.

Należy udać się do fizjoterapeuty, terapeuty manualnego. Jeżeli te zabiegi nie przyniosą rezultatu, wtedy trzeba będzie rozważyć operację.