Dwa antybiotyki jednocześnie przy ciąży

4 odpowiedzi
Witam jestem w ciąży 15 tc i mam toxoplazmozę, Na stałe przyjmuje Rovamycynę teraz otrzymałam kolejny antybiotyk Bioracef na E.Coli w moczu. Lekarz poświęcił mi 5 minut, o nic nie mogłam dopytać. Czy można stosować jednocześnie dwa antybiotyki? Czy Bioracef nie zaszkodzi dziecku? Obawiam się również uczulenia na ten lek, bo penicylin unikam od dziecka. Czy nie lepiej abym zażyła Furaginę?
Szanowna Pani.
Do wyniku posiewu zapewne jest załączony antybiogram, który pozostawia kilka alternatyw leczenia. Może Pani zażyć Furaginę, ale wtedy po leczeniu należy wykonać kontrolne badania.
Pozdrawiam, Sobiesław Kaszowicz

Witam,
Myślę że w uzasadnionych przypadkach można stosować dwa antybiotyki. W Pani przypadku Bioracef z pewnością jest włączony zgodnie z oznaczoną wrażliwością bakterii. Bioracef nie należy do grupy penicylin a Furagin może tu być nie wystarczający.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Droga Pani
Leczenie przez internet jest nieporozumieniem zwłaszcza w ciąży. Nieporozumieniem jest również, że lekarz prowadzący jasno nie wypowiedział się na tak ważny temat; 5 minut zupełnie na to wystarczy; a może spróbować jeszcze raz?
Jest dopuszczalne takie połaczenie. Bioracef jest bezpieczny w ciąży. Najprawdopodobniej doktor dobrał antybiotyk na podstawie wymazu z cewki moczowej lub posiewu moczu . Proszę się nie obawiać niczego i zadawać wszystkie pytania na wizycie aby mogła Pani spokojna wyjść z gabinetu - bo jest to bardzo ważne.