Dlaczego nie wszystkie leki psychotropowe na nas działają i często dopiero drugie, trzecie czy czwar

3 odpowiedzi
Dlaczego nie wszystkie leki psychotropowe na nas działają i często dopiero drugie, trzecie czy czwarte z kolei leki dopiero zadziałają? Z czego to wynika?
Polecam konsultacje z lekarzem psychiatrą.
Decyzję o odstawieniu leku i zastąpieniu go innym, pacjent powinien podejmować wspólnie z lekarzem.

Pamiętaj - zmiany leczenia należy dokonywać z zachowaniem ostrożności. .
Nieskuteczność leków na przykład przeciwdepresyjnych może być efektem między innymi zle dobranej dawki, interakcji lekowych, dodatkowych schorzeń, cech metabolizmu Koniec końców taką oceną powinien zająć się Twój lekarz prowadzący.

Dzień dobry,
Takie pytanie najlepiej skierować do psychiatry, szczególnie jeśli problem dotyczy bezpośrednio Pana. Nieskuteczność leków może być związana ze źle dobraną dawką, indywidualnymi cechami organizmu danej osoby, równoległym przyjmowaniem przez pacjenta innych leków, jednoczesnym stosowaniem używek.
Trudności w wyborze skutecznego leczenia spowodowane są szerokim spektrum objawów odczuwanych przez pacjenta. Ponadto leki psychotropowe często mają wiele punktów przywiązania, oddziałując z różnymi strukturami układu nerwowego.
Ze względu na złożony mechanizm działania leków, często trudno jest przewidzieć, jak pacjent zareaguje na dany lek pod względem skuteczności i bezpieczeństwa, dlatego wybór sposobu leczenia może zająć dużo czasu.