Dlaczego mimo ćwieczeń i wyszczuplenia moja waga się nie zmieniła?

4 odpowiedzi
Dzień dobry, od początku stycznia uprawiam sport (ćwiczenia z Chodakowską, siłownia, bieganie) średnio 3-4 razy w tygodniu, do tego stosuję rozsądną dietę: jem 5 razy dziennie średnio co 3 godziny, pieczywo jedynie rano, nie jem słodyczy. Moja waga stoi w miejscu, jedynie ciało trochę się wyszczupliło i ujędrniło. Czy może Pani doradzić, czy coś robię nie tak? Czy jest to możliwe, żeby przy takim stylu życia nie chudnąć? Może aktywność fizyczna, której wcześniej nie stosowałam sprawia, że waga nie spada? Przy okazji dodam, że w styczniu również odstawiłam antykoncepcję hormonalną. Będę wdzięczna za odpowiedź,Pozdrawiam
Intensywny wysiłek fizyczny może wpływać na brak utraty wagi ale przy jednoczesnej utracie cm w obwodach. Być może dieta nie jest zbilansowana, a same zdrowe nawyki nie wystarczają. Odstawiamy zaburzenia wartości białek, tłuszczy i węglowodanów. Pozdrawiam

Witam. Problemy z chudnięciem najczęściej związane są z zaburzeniami hormonalnymi. Zdarza się, że nawet dieta i aktywność fizyczna nie pomaga. Proszę o kontakt to pokieruje Panią jakie badania wykonać. Pozdrawiam
Witam serdecznie, Na podstawie tych informacji ciężko mi udzielić odpowiedzi na Pani pytanie. Nie wiem, jaki jest skład Pani ciała (masa ciała, zawartość tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej). Dodatkowo, aby móc Pani pomóc musiałabym zanalizować sposób Pani odżywiania (pomocny byłby Dzienniczek Żywieniowy prowadzony przez kilka dni).
Jeśli prawidłowo zbilansowany i indywidualnie dopasowany jadłospis nie przyniósłby efektów, wówczas sugerowałabym wykonanie badań krwi.
Pozdrawiam,
MBellwon
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam! Od razu mi się nasuwa pytanie do Pani, czy rzeczywiście jest konieczność schudnięcia, ile Pani wazy w stosunku do wzrostu. Ponadto mięśnie ważą więcej niz tkanka tłuszczowa. A drugie pytanie to co to jest ta rozsądna dieta, ile kalorii dziennie Pani zjada, jakie produkty są w diecie, ile i co Pani pije. To by trzeba było przesledzic. Mając więcej danych od Pani, na pewni coś więcej bym powiedziała. Pozdrawiam!