Dieta na przybranie masy.
8
odpowiedzi
Mam 21 lat, od 4 miesięcy mam dietę wysokobiałkową, piłem dodatkowo białko WPC80, lecz masa stała w miejscu. Od niespełna miesiąca dokupiłem Gainer z wysoką zawartością węglowodanów, piję go raz dziennie. Dietę zmieniłem na węglowodanową, przestałem chodzić na siłownie z powodu, iż robiła mi się rzeźba. Ważę 78 kg, chciałbym 95 kg. Co powinienem zrobić żeby osiągnąć swój cel?
Informacje są bardzo ogólne, a więc należałoby przeprowadzić szczegółową analizę jadłospisu, Jaka jest zawartość wszystkich składników, kaloryczność posiłków, dobór produktów etc. Najprawdopodobniej w tym tkwi problem. Oczywiście można by się doszukiwać jakiś zaburzeń ze strony metabolizmu, jednak tutaj byłaby potrzebna dokładna diagnostyka tj. wykonanie badań krwi. Być może dzieje się coś z tarczycą? Warto dowiedzieć się czy w rodzinie nie było wcześniej tego typu schorzeń i wykonać badania hormonów. Jednak do tego punktu warto przejść po dokładnej analizie aktualnego jadłospisu, czasami Pacjentowi wydaje się, że Jego plan żywieniowy jest dobry, ale w efekcie okazuje się, że to w nim tkwi problem. Tak więc na początek proponuje te dwie opcje: analiza obecnego jadłospisu i jego ewentualna zmiana, diagnostyka tarczycy.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, zadanie jest skomplikowane. Myślę, że należy dobrze poukładać dietę i dobrać odpowiednie ćwiczenia. Nie wiem jeszcze jaki jest Pana wzrost i jak wygląda Pana sylwetka. Organizm zawsze stara się zachować pewną równowagę, w momencie przekalkulowania pewnych składników odżywczych, może być "bunt " ze strony organizmu. Powodem zastoju może też być przetrenowanie organizmu. Przyczyn może być wiele. Więcej mogłabym powiedzieć indywidualnie rozpatrując Pański przypadek.
Zapraszam.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Zapraszam.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Witam,.. Często przyczyną braku rezultatu jest obecność pasożytów, grzybów i pleśni w organizmie. Obecność możemy sprawdzić m.in. wykonując Vega Test, który Panu polecam. Proponuję również sprawdzić, czy nie ma nadczynności tarczycy.
Witam, Na podstawie takich ogólnych informacji nie umiem powiedzieć, co stanowi bezpośrednią przyczynę braku wzrostu masy ciała. Przyczyn może być wiele: przetrenowanie, zbyt szybki metabolizm (przyspieszony dietą). Konieczna byłaby dokładna analiza jadłospisu i dobranie odpowiedniego, właściwie zbilansowanego.
Pozdrawiam serdecznie,
MBellwon
Pozdrawiam serdecznie,
MBellwon
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jest mi niezwykle trudno odpowiedzieć na to pytanie ze względu na to, że nie wiem ile kalorii dziennie Pan spożywa, nie znam również wzrostu więc trudno mi oszacować zapotrzebowanie energetyczne. Najczęściej powodem, dla którego waga nie rośnie jest po prostu zjadanie za mało ;) Odnośnie diety wysokobiałkowej - białko będzie się wbudowywało jedynie w ćwiczący mięsień, jeżeli zrezygnuje Pan z siłowni białko będzie w organizmie zamieniane w tkankę tłuszczową, prościej mówiąc - bez ćwiczeń jedzenie dużej ilości białka po prostu nie ma sensu ;)
Witam serdecznie,
w Pana opisie brakuje niestety kilku istotnych informacji, dzięki którym mógłbym udzielić pełniejszej odpowiedzi. Wskazuje Pan, że zaczęła się Panu robić rzeźba (w następstwie ćwiczeń na siłowni) i to było przyczyną rezygnacji z ćwiczeń. Jeśli ta rzeźba faktycznie zaczęła się rozwijać to podaż energetyczna była prawdopodobnie na odpowiednim poziomie, a co za tym idzie powinien też Pan zauważyć zmianę masy ciała. Jeśli się tak nie działo to powodu może być wiele.
Jednak jeśli dobrze zrozumiałem ... ponieważ chcę Pan przybrać na masie ciała i nie podoba się Panu przyrost masy mięśniowej ... rozumiem, że chciałby Pan większą masę ciała uzyskać dzięki tkance tłuszczowej. Nie ma w tym nic złego ... kwestia ... jak obecnie kształtuje się u Pana udział tkanki tłuszczowej w całkowitej masie ciała.
Przyrost masy ciała w przypadku osoby zdrowej jest stosunkowo łatwy do uzyskania jednak niezbędne jest bardziej szczegółowe ustalenie tego, czego Pan oczekuje.
Jeśli miałby Pan ochotę, proszę wysłać do mnie wiadomość na adres mailowy - wtedy postaram się podpytać o wszystkie niezbędne dla mnie informacje i udzielić bardziej jednoznacznych wyjaśnień.
Pozdrawiam
w Pana opisie brakuje niestety kilku istotnych informacji, dzięki którym mógłbym udzielić pełniejszej odpowiedzi. Wskazuje Pan, że zaczęła się Panu robić rzeźba (w następstwie ćwiczeń na siłowni) i to było przyczyną rezygnacji z ćwiczeń. Jeśli ta rzeźba faktycznie zaczęła się rozwijać to podaż energetyczna była prawdopodobnie na odpowiednim poziomie, a co za tym idzie powinien też Pan zauważyć zmianę masy ciała. Jeśli się tak nie działo to powodu może być wiele.
Jednak jeśli dobrze zrozumiałem ... ponieważ chcę Pan przybrać na masie ciała i nie podoba się Panu przyrost masy mięśniowej ... rozumiem, że chciałby Pan większą masę ciała uzyskać dzięki tkance tłuszczowej. Nie ma w tym nic złego ... kwestia ... jak obecnie kształtuje się u Pana udział tkanki tłuszczowej w całkowitej masie ciała.
Przyrost masy ciała w przypadku osoby zdrowej jest stosunkowo łatwy do uzyskania jednak niezbędne jest bardziej szczegółowe ustalenie tego, czego Pan oczekuje.
Jeśli miałby Pan ochotę, proszę wysłać do mnie wiadomość na adres mailowy - wtedy postaram się podpytać o wszystkie niezbędne dla mnie informacje i udzielić bardziej jednoznacznych wyjaśnień.
Pozdrawiam
Witam, przede wszystkim zwiększyć ilość kalorii,posiłki o regularnych porach 5-6 posiłków dziennie.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Witam,
Z informacji, które Pan przekazuje trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Konieczne jest wykonanie profesjonalnej analizy składu ciała na medycznym analizatorze, który przedstawi dokładną budowę Pana ciała. Musi być odpowiednio dla Pana ułożona zbilansowana dieta uwzględniając zapotrzebowanie energetyczne, składniki mineralne, witaminy oraz ewentualne towarzyszące schorzenia. Polecam kontakt indywidualny u dietetyka. Zapraszam.
Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny
Z informacji, które Pan przekazuje trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Konieczne jest wykonanie profesjonalnej analizy składu ciała na medycznym analizatorze, który przedstawi dokładną budowę Pana ciała. Musi być odpowiednio dla Pana ułożona zbilansowana dieta uwzględniając zapotrzebowanie energetyczne, składniki mineralne, witaminy oraz ewentualne towarzyszące schorzenia. Polecam kontakt indywidualny u dietetyka. Zapraszam.
Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny
Podobne pytania
- Witam, od ok miesiąca borykam się z problemami z żołądkiem. Sprawa wygląda następująco: pojawia się po posiłku ok 1.5-2h uczucie ciężkości, czasami zgaga, pieczenie. Na czczo tego nie mam. Występuje przy tym kaszel, również od ok miesiąca. Mam takie dolegliwości 4-5 dni, później jest 2-3 dni…
- Witam! Mam do pani pytanie.Chodzi o to, że odkąd pamiętam mój głos posiada tak zwaną chrypkę. Gdy byłam mała nie przeszkadzało mi jednak teraz zaczynam mieć pewne obawy. Podczas wizyty związanej z zapaleniem ucha środkowego u pani laryngolog usłyszałam, że być może struny głosowe mi się „”nie…
- Witam, w 2014 miałam, miałam operacje na lewe biodro, a 2015 na prawe. O dłuższego czasu mam silny ból lewego pośladka i sztywnieje mi cała noga Nie pomaga ją mi lekarstwa ani rehabilitacje, a od 2 tygodni zaczęła boleć prawa noga nad kolanem z tyłu. Ból ciągnie się do pahfin i prawego biodra…
- Mam pewne dolegliwości i przypuszczam, że neurologiczne. Drga mi obraz przed oczami jakby ktoś co milisekundę gasił i zaświecał światło. Mam lekki światłowstręt. W nocy jest to bardziej widoczne, obraz migocze i emanuje, pojawiają się liczne białe kropki w polu widzenia gdy kładę się spać. Gdy…
- Witam Doktorze, chciałam zredukować cienie pod oczami, które mam od zawsze. Dodam, że mam 27 lat. Jaka metoda jest najbardziej trwała i bezpieczna oraz jaki jest jej koszt. Mieszkam w Olawie i zabieg ten chciałabym przeprowadzić w salonie Glamour, w którym Pan pracuje.
- Od kilku lat odczuwam obecność obcych bytów koło mnie. Objawia się to rożnymi stukami i nie uzasadnionymi dźwiękami w rożnych miejscach domu, przesuwaniem drobnych przedmiotów, spadaniem ręczników w łazience, odczuwaniem ukłuć po całym ciele i innymi fizycznie nie wytłumaczalnymi zjawiskami.…
- Witam, czy w Polsce cesarskie cięcie jest tylko możliwe ze wskazań medycznych czy może być na życzenie pacjentki?
- Witam, chciałabym się zapytać co zrobić, bo w obrębie 8, która się zatrzymała wyszła mi ropa czy można coś z tym zrobić czy czekać do rozwiązania? Dodam, że jestem w 27 tygodniu ciąży. I aż tak bardzo nie boli, czuje że jest tam ropa. Boję się wyrywać i brać antybiotyki.
- Witam. Mam pewien problem ciągle jestem głodna, pomimo że już jadłam – czy to może być tasiemiec? Co to może oznaczać? Dlaczego ciągle odczuwam głód?
- Witam. Mam pytanie moja7-letnia córka nie chce jeść i mam z tym duży problem. Cokolwiek jej podam, to ona wybucha płaczem. Czy w takiej sytuacji, potrzebna nam jest pomoc psychologa? Bo ja już sobie z tym problemem nie radzę.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.