dieta przy problemach żoładkowych i hashiomoto

1 odpowiedzi
Witam, Choruje na chorobe Haschimoto, do tego mam spore problemy z żołądkiem i trawieniem, często zdarza mi sie że po zjedzeniu odczuwam wypełnienie całego brzucha. Staram sie nie jeść późno ostatniego posiłku (około godz 19) mimo to rano gdy wstaje nie czuje w ogóle głodu tylko "zaleganie " w moim brzuchu oraz ogólne zmęczenie(większe niż wieczorem).
Poszukuje dietetyka który jest świadomy wystepowania nietolerancji pokarmowych, który byłby w stanie opracować dietę odpowiednią do moich chorób, gdyż zalezy mi aby wkońcu schudnąć, gdyz na ten moment mimo ograniczenia i starania sie recjonalnie odżywiać waga stoi w miejscu (wręcz czasami w górę), a ważę 65 kg wzrost 170cm.

Jakie byłyby przybliżone koszty opracowania diety + ewentualnych badań krwi aby lepiej ją dobrać.

pozdrawiam
Dzień dobry,
aby lepiej zdiagnozować konkretny przypadek pacjenta muszę przeprowadzić szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy, który pomoże w ustaleniu zaleceń oraz indywidualnego planu żywieniowego. W poradni można wykupić odpowiedni pakiet dietetyczny w zależności od potrzeb pacjenta. Wszystkie szczegóły ustalane są w trakcie wizyty wstępnej. Warto mieć ze sobą najświeższe badania (zrobione w przeciągu ostatniego roku). Przy chorobie Hashimoto ważne są badania hormonów tarczycy, przeciwciał przeciwko tarczycy, lipidogram, a także podstawowa morfologia. Ewentualne pozostałe badania zlecę po naszym pierwszym spotkaniu.

Pozdrawiam,
Adrianna Frelich