Dieta dla kierowcy zawodowego.

6 odpowiedzi
Witam, poszukuję rozwiązania. Jestem kierowcą zawodowym i poza domem przebywam ok. 14-16/24h i przyznam, że ciężko jest samemu ustalić godziny posiłków. Chciałbym się dowiedzieć co jeść by mocniej nie przytyć. Czy taka dieta jest kosztowna? Pozdrawiam.
Dzień dobry.
Spotkałam się już z przypadkiem podobnym do Pańskiego. Mogłabym pomóc.
Pozdrawiam

Witam. Zapraszam na pierwszą konsultację (koszt 100 zł). Następnie rozpoczynamy dietoterapią miesięczną. Otrzymuje Pan jadłospis w dwóch częściach po 14 dni. Spotykamy się co dwa tygodnie na wizyty kontrolne. Koszt dietetoterapii miesięcznej wynosi 300 zł. Zachęcam do kontaktu telefonicznego. Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie
Najważniejsza jest regularność, optymalnie co 3 godziny powinien pojawić się posiłek. W Pana wypadku można nagiąć kodeks dietetyczny i nie muszą być one bardzo urozmaicone,ważne żeby się pojawiały. Tym sposobem przyzwyczai Pan organizm do tego, że zawsze ma wiec nie musi odkładać. Mozę Pan połączyć je z pauzami, które i tam musi Pan "wykręcić. Proszę także pamiętać, żeby pomiedzy posiłkami nic się nie pojawiało, zaburzy to cały proces. Najlepszym sposobem jest - nie posiadać nic przy sobie :) Jest wielu kierowców pod moją opieką i świetnie sobie radzimy.
Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Zapraszam do bezpośredniego kontaktu (telefonicznego: 603_609_599), celem umówienia się na wizytę.
Myślę, że będę mogła pomóc - uważam, że niezależnie od stylu i charakteru pracy jest możliwe unormowanie sposobu jedzenia a tym samym poprawa stanu zdrowia i eliminacja nadmiernych kilogramów.
Pozdrawiam,
Małgorzata Bellwon
Dietę ustalam w kosztach wizyty. Zapraszam.
Witam serdecznie,
w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała bardzo ważne jest regularne spożywanie posiłków, najlepiej aby było ich od 4 do 5 z przerwami, które mogą wynosić 3-5 godzin. Przykładowo jeżeli pracuje Pan 16 godzin od 8:00-24:00. Posiłek 1 o godz. 7:00, 2- 10:30, 3- 14:30, 4- 18:00, 5-22:00. Istotne jest również aby ostatni posiłek nie był spożywany bezpośrednio przed snem, zalecane jest zjedzenie kolacji nie później niż 2 godziny przed snem. Najbardziej obfitymi posiłkami powinny być śniadanie i obiad, warto również pamiętać aby w każdym posiłku było warzywo lub owoc, najlepiej 3x warzywo, 2x owoc. Dobrze byłoby żeby w minimum 3 posiłkach znajdowało się białko w postaci kurczaka, indyka, szynki drobiowej, jajek, ryby, twarogu chudego, jogurtu naturalnego. Zdrowe żywienie niekoniecznie wiąże się z wyższymi kosztami, podstawą są warzywa i owoce, które nie są drogimi produktami. W chwilach głodu można podjadać surowe warzywa niskokaloryczne: marchewkę, rzodkiewkę, ogórka zielonego. Należy unikać potraw smażonych, przetworzonych, typu fast food oraz słodyczy i produktów obfitujących w tłuszcze zwierzęce np. karczek, boczek, tłuste sery. Należy również ograniczyć spożycie alkoholu, który wnosi dodatkowe kalorie, a przy tym wzmaga apetyt. Często produkty kupowane po drodze są droższe niż przygotowywane samemu kanapki, sałatki, jogurty. Zachęcam do skorzystania z kuracji w mojej poradni, ułożę dla Pana jadłospis, który będzie odpowiedni dla Pana potrzeb i preferencji.
Pozdrawiam!