Depresja-jak pomoc?

4 odpowiedzi
Pani Doktor pisze w sprawie mojej 80-letniej Babci, ktora od kilku lat cierpi na depresje, Aktualnie jest nie dobrze mimo ciagłego leczenia, choć wyniki badań morfologicznych są dobre, Babcia praktycznie nie wstaje z łóżka, nie ma siły, krėci jej sie w głowie, traci poczucie czasu, zapomina. Jakiś czas brała rano: parogen 20 mg, w ciagu dnia dw razy vicebrol forte po 10 mg i na noc mirtor 15 mg- ale przestało to dobrze na nią dzilać wiec lekarka zmieniła na parogen i trittico- po tym jak 8 dnia babcia dostała cała tabletkę nowego leku konieczne było wezwanie pogotowia, bo babcia przy próbie wydania do toalety przewracała sie. Lek trittico został odstawiony i wrócono do podawanego rano parogenu i dw razy dziennie vicebrolu forte - leki takie podawane są od tygodnia i znowu jest gorzej- lekarka zaleciła podawać doraźnie lorafen. Babcia w nocy od dwóch dni nie śpi, domownicy szukają sposobu zeby pomoc ale tracimy wiarę... Pani Doktor czy Pani widzi nadzieję? Dodam ze gdyby 3 lata temu ktoś mi powiedział ze moją babcie moze dosięgnąć taka choroba-w życiu bym nie uwierzyła -babcia miała więcej siły niż niejeden młody człowiek. Dodam, ze od zawsze babcia krzyczy przez sen- moze to jest istotne. prosze o pomoc. Jak wcześniej pisałam zrobimy dla Babci wszystko!
Leczenie depresji u osób starszych bywa niezwykle trudne, ze względu na współistniejące choroby i często obecne organiczne zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym. Z Pani opisu wynika, że być może u Babci pojawiły się objawy neurologiczne i psychiczne, które występują w zespołach otępiennych, a nawet majaczeniu. Ważne, aby leczenie seniora przebiegało kompleksowo. Jeśli mimo intensywnego leczenia ambulatoryjnego, stan Babci nie poprawia się, być może warto rozważyć hospitalizację.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Droga Pani! Odpowiadam dopiero dzisiaj po powrocie z urlopu. Nie wykluczone, że u Babci zaczął się proces otępienny czyli obniżenie sprawności intelektualnej z zaburzeniami pamięci. Ale być może są jeszcze zburzenia ciśnienia krwi pochodzenia sercowego. Tritticio daje czasem spadki ciśnienia i zaburzenia rytmu. Niestety Vicebrol też. Nie pisze Pani czy leki przepisał lekarz rodzinny czy geriatra lub psychiatra. Jeśli lekarz rodzinny, to może dobrze byłoby z nim uzgodnić jaki specjalista może Babci pomóc. Do psychiatry nie trzeba skierowania. Leczenie intensywne ale i roztropne opisanych objawów często przynosi poprawę.
Dzień dobry, przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, sprawa wydaje się pilna. Oczywiście, że jest nadzieja, depresja jest uleczalna, czasami wymaga zmian leków. Nie podejmę się komentowania leczenia nie widząc pacjenta. Mogłabym się wypowiedzieć po zebraniu całego wywiadu od chorej i rodziny, obejrzeniu wyników badań, itp. Zapraszam na wizytę do gabinetu lub proszę o kontakt w sprawie wizyty domowej.
Oczywiście, że widzę nadzieję. Są jeszcze inne eki, które można spróbować zastosować. Ważna jest też ocena pamięci, bo zdiagnozowane problemy z pamięcią wymagają innego podejścia terapeutycznego.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.