Działanie Depralinu

4 odpowiedzi
Jestem w 5 tygodniu brania 5 mg Depralinu. W 4 tygodniu czułam się super, a teraz dalej mam kiepski nastrój oraz szaleją mi nerwy. Co to znaczy? Kiedy lek zacznie działać tak, że nie będę mieć już tych objawów?
Mogą być różne przyczyny Pani gorszego samopoczucia, np. tzw. czynniki środowiskowe, np. stres w pracy lub domu. Być może potrzebuje Pani wyższej dawki, a początkowa poprawa była wynikiem nie tylko początku działania leku, ale też np. efektu placebo.

Być może są inne czynniki, które powodują, ze Pani gorzej się czuje. Lek już powinien zacząć działać. Należy również dostosować odpowiednią dawkę.
Chyba jednak działa! Może jednak trzeba zmienić dawkę? 5 miligramów Depraliny to naprawdę niewiele. Najczęściej jest to dawka początkowo wymagająca korekty. Proszę porozmawiać o tym z lekarzem leczącym. Jeśli tylko takiego Pani ma!
Witam.

Na podstawie dostępnych mi danych podejrzewam, że dawka leku nie jest wystarczająca. Możliwe również, że to nie ten kierunek leczenia. Czas na wizytę kontrolną. Możliwe, że psychiatra prowadzący podejmie taką decyzję. To tylko teoria. Nie znam kontekstu leczenia. Zachęcam do Panią do kontaktu ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie.