Czy z problemem estetycznym świeżej blizny po cesarskim cięciu (był krwiak i po nim pozostało nieład

23 odpowiedzi
Czy z problemem estetycznym świeżej blizny po cesarskim cięciu (był krwiak i po nim pozostało nieładne zgrubienie (fałdka)) powinnam się udać do fizjoterapeuty czy do osoby jakiej specjalności?
Jak najbardziej fizjoterapeuta może Pani pomóc. Jest wiele technik pracy z blizną.

Witam fizjoterapeuta pracujący z kobietami w ciąży i z terapia dna miednicy będzie wręcz obowiązkowy w takich dolegliwościach.
Trzeba zadbać aby Kresa biała wróciła "do stanu sprzed porodu" a także obowiązkowo trzeba zadbać o prawidłowe gojenie rany po cesarce.
Ważne jest aby zadbać o uelastycznienie blizny.
Fizjoterapeuta jak najbardziej jest wskazany, polecam terapeutę uroginekologicznego, czyli pracującego z kobietami w ciąży, połogu, z nietrzymaniem moczu.
Zdecydowanie konsultacja z fizjoterapeutą uroginekologiczny. Proszę poczytać :) fizjoterapiadlakobiet.pl -fb
Bez wahania proszę udać się do fizjoterapeuty ;)
Wszystko zależy od specyfiki blizny.
Chirurg plastyczny wytnie blizne, starannie zszyje, a na jej miejscu powstanie nowa.
Dermatolog bedzie działał krioterapią, jest ona skuteczna w przypadku bliznowców
Fizjoterapeuta moze działać jonoforezą i suchym iglowaniem.
Blizne nalezy ocenic i dobrać odpowiednią procedurę.
Jeżeli jest to świeża blizna to jak najbardziej fizjoterapeuta uroginekologiczny, blizny przebudowują się do roku i bardzo ważna jest odpowiednia jej terapia, również zapobiegająca zrostom i dalszym możliwym powikłaniom lub zaburzeniom wtórnym. Nie sama jednak blizna powinna być podstawą terapii poporodowej, ale również podejście kompleksowe i diagnostyka. Jeżeli późniejszy wygląd blizny będzie niesatysfakcjonujący można skorzystać z porady specjalisty ( chirurga plastyka lub dermatologa).
Bardzo często rozejście kresy białej i niestabilność powłok brzusznych wpływa na strukturę obszaru, w którym znajduje się blizna po CC.
Fizjoterapeuta dostosowując odpowiednie metody popracuje z blizną. Co ważne spowoduje by była plastyczna i nie tworzyła zrostów, które mogą się stworzyć bez odpowiedniej opieki nad blizną. Dopiero jakiś czas później zrosty powodują szereg problemów. Jak widać nie sam efekt kosmetyczny jest najważniejszy. Polecam udać się do fizjoterapeuty zadba o efekt i zdrowotny i kosmetyczny zarazem.
Jak najbardziej wizyta u fizjoterapeuty to dobry pomysł a nawet bardzo dobry.
Powinna się Pani udać do dermatologa pracującego z laserami. Następnie do fizjoterapeuty:)
Dzień dobry. Polecam spotkanie z fizjoterapeutą uro-ginekologicznym, osteopatą. Takie przypadki są leczone w ramach naszych kompetencji. Konsultacja pozwala określić stan blizny i zaplanować leczenie. Rezultaty są zazwyczaj bardzo dobre. Śmiało polecam!
Dzień dobry, każda blizna wymaga pracy manualnej, a w szczególności te blizny w obrębie jamy brzusznej. Zachęcam do skorzystania z usług fizjoterapii uroginekologicznej. Tacy specjaliści dokładnie zajmą się blizną i dokonają oceny np. Powłok brzusznych po porodzie.
Jak najbardziej konsultacja z fizjoterapeuta będzie korzystna w celu oceny jakości blizny i ewentualnej pracy z restrykcjami które niesie za sobą zabieg CC
Zdecydowanie w przypadku blizny po cc lub innych bliznach w obrębie jamy brzusznej (i nie tylko) wizyta u fizjoterapeuty/osteopaty jest wskazana.
Blizna jest zawsze gorszą jakościowo tkanką niż tkanka pierwotna, dlatego trzeba zadbać o jej uelastycznienie.
Każda blizna ulega przebudowie i do 8 tygodnia nie powinno się jej mocno masować po tym okresie można a nawet trzeba rozluźniać masować rozciągać w celu aktywowania jej dalszej przebudowy urywania zrostów i likwidowania nieprzyjemnego swędzenia uważa się ze blizny mogą powodować w późniejszym okresie bóle w innych okolicach ciała jeżeli są twarde sztywne a wiec napewno warto udać się do fizjoterapeuty
Oprócz oczywiście fizjoterapii, konsultacji chirurga plastycznego i dermatologa, bardzo chwalona w kontekście blizn jest maść sutricon. Dostępna bez recepty.

Pozdrawiam
Szymon Sekulski
Wszystkie odpowiedzi powyżej prawidłowe, tylko brak mi tutaj skojarzenia zabiegów "gołą rączką" z laserem niskoenergetycznym
/musi być dedykowana do tej pracy głowica dermatologiczna/, 4 tygodnie po zabliźnieniu, delikatny masaż ultradźwiękami /głowica dedykowana do blizn lub inna max. 2 cm2/ Pozdrawiam Ireneusz Lachowski
Jak najbardziej wizyta i konsultacja fizjoterapetyczna.
Praca z blizną w celu poprawy zarówno jej elastyczności, jak i estetyki, leży w kompetencjach fizjoterapeuty. Prócz tego, dermatolog / lekarz medycyny estetycznej, poprzez na przykład ostrzykiwanie blizny, może również poprawić jej wygląd. Zapraszamy do Cornelus Clinic.
KM
Praca manualna wykonana przez fizjoterapeutę oraz laser, ultradźwięki, maść sutricon powinny polepszyć estetykę i funkcjonalność.
Fizjoterapeuta również zajmie się aspektami zdrowotnymi po porodzie. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Jak najbardziej można udać się do fizjoterapeuty.

Pozdrawiam,
Patryk Wróblewski
Jak najbardziej. Fizjoterapeuta ma narzędzia i doskonałe efekty z pracą z blizną.
Jak najbardziej problemy estetyczne z bliznami może rozwiązać fizjoterapeuta.