Czy w moim przypadku można mówić o alkoholizmie? Na codzień nie pije alkoholu, przy weekendzie czasa

2 odpowiedzi
Czy w moim przypadku można mówić o alkoholizmie? Na codzień nie pije alkoholu, przy weekendzie czasami zazwyczaj tak co drugi tydzień, nie zawsze duże ilości, jednak zdarza mi się na imprezach rodzinnych lub że znajomymi Upić tak, że urywa mi się film w pewnym momencie, jednak na tym urwanym filmie dalej prosperuje. Moja dziewczyna uważa że to ogromny problem. Czy ma rację?
Dzień dobry. Jeżeli bliscy Panu dają znaki że coś jest nie tak, jeżeli zasięga Pan porady na tym forum z powodu tego jakie są konsekwencje Pana picia - to znaczy że ma Pan problem. Nie jest ważne jak go nazwiemy. Problem jest. Pozdrawiam. Maciej Gołąb

Dzień dobry,
warto to skonsultować ze specjalistą. Przyjmuje się, że o problemie alkoholowym mówimy kiedy jego spożycie spełnia następujące warunki:
1. Przekracza ilość 7 dawek tygodniowo (1 dawka to odpowiednio 1 piwo, 100 gram wódki lub kieliszek wina);
lub
2. Czestotliwość spożywania jest większa niż 4x tydzień;
lub
3. Spożywanie powoduje kłopoty w funkcjonowaniu codziennym (np. obawy rodziny, znajomych, przyjaciół lub w pracy).