Czy to są objawy depresji nerwicy? Od kilku miesięcy około 7 strasznie się wściekam z byle powodu do

2 odpowiedzi
Czy to są objawy depresji nerwicy? Od kilku miesięcy około 7 strasznie się wściekam z byle powodu dosłownie byle co mnie denerwuje reaguje okropnym krzykiem zdierajac gardło i zaciskając zęby dentysta powiedział że je zjadam.... Zauważyłam od pół roku również bóle mięśni karku szyi i łopatek nie wiem czy to coś ma wspólnego jestem strasznie nie ufna do ludzi gdziekolwiek bym nie była mam wrażenie że ludzie mnie obgadują i krytykują to jak wyglądam mam 27 lat a czuje się jak bym miała 16 pracuje od 6 lat jako niania czuje ze się wypalam bo nawet gdy pilnuje dzieci zdaza mi się denerwować ale opanowuje to bo kocham dzieciaki. Nurtuje mnie sprawa moich rodziców alkoholików zarówno matka jak i ojciec piją. Mieszkam z nimi ale w obecnej chwili przy mojej pracy przyjeżdżam do nich raz na 3 tyg i na samym wejściu nie mogę wytrzymać widząc matkę pijana.... Czuję że nie dam rady w życiu co będzie gdy oni umrą jak sobie poradzę mam wrażenie że jestem bezsilna nic nie umiem i do niczego się nie nadaje wieczorami czasem ogarnia mnie panika gdy myślę o śmierci co będzie gdy umrę.. Mam opory w nawiązaniu kontaktu z facetami czuje opory ze oni chcą tylko sexu... Już nie wiem co mam myśleć jestem jak dziecko we mgle chce wszystkich zadowolić ale też nie wiem czy jak coś robię to jest to dobrze zrobione... Może dać mi wskazówkę bo już sama siebie nie ogarniam czy ja jestem taka tępa czy co
Rozumiem, że chciałaby Pani się dowiedzieć co się z nią dzieje i czy jest jakaś nadzieja. Widzę że te silne emocje które Panią targają wiąże Pani z alkoholizmem rodziców. Myślę, że to dobry trop. Uzależnieni rodzice nie są w stanie zaspokajać potrzeb emocjonalnych swoich dzieci. Mogła Pani nie nauczyć się od nich jak znajdywać spokój, nadzieję w trudnych życiowych sytuacjach. Pani nieufność wobec ludzi, podejrzenie, że mężczyźni potraktują Panią przedmiotowo może mieć również podłoże w dawnych urazach. Próbuje Pani być nianią jakby chciała Pani dać innym to czego nie dostała Pani sama, a to powoduje tylko kolejny ból i zawód. Dobrze, że martwi się Pani o siebie ale słychać też tu mocne samooskarżenia. Sytuacja wymaga na pewno szczegółowej diagnozy w gabinecie psychoterapeuty bądź psychiatry ale z tego co Pani pisze sprawa wygląda dość poważnie i zaryzykowałabym twierdzenie, że potrzebna może być dłuższa psychoterapia by mogła Pani inaczej myśleć o sobie i zaufać ludziom. Trzymam kciuki, żeby Pani zdecydowała się na wizytę i dała sobie szansę zmiany. Ela Witucka

Dzień dobry, myślę, że najlepszym rozwiązaniem dla Pani będzie podjęcie psychoterapii. Pomoże ona Pani zrozumieć siebie samą, radzić sobie z frustracją, opiekować się sobą.
Osoby wychowujące się w domach z problemem alkocholowym wynoszą z dzieciństwa olbrzymi ciężar emocjonalny, który utrudnia im uniezalżnienie się i satysfakcjonujące życie. Dlatego im wcześniej skorzysta Pani z pomocy , tym lepiej.Pozdrawiam