Czy to bulimia? Odchudzam się. Zdarza mi się zwymiotować, ale nie objadam się.

4 odpowiedzi
Czy to bulimia?
Odchudzam się. Zdarza mi się zwymiotować, ale nie objadam się.
Dzień dobry,

niestety na podstawie tak szczątkowych informacji, ciężko postawić trafną diagnozę. Proponuję mimo wszystko udać się na bezpośrednią konsultację do psychologa, który pomoże ustalić z jaką trudnością się Pani boryka. Wymioty mogą towarzyszyć różnym zaburzeniom odżywiania. Ważne jest jaką funkcję spełnia jedzenie i stosowane formy przeczyszczania oraz jakie jest źródło takich zachowań.

Pozdrawiam serdecznie
Anna Jerzak/Psychonomia.pl

Dzień dobry. Postawienie diagnozy przez internet, w dodatku na podstawie opisania jednego tylko objawu, nie jest możliwe. Jeśli cokolwiek budzi niepokój, gorąco zachęcam do spotkania z psychoterapeutą. O tym, czy mamy do czynienia z zaburzeniem, decyduje szereg objawów (a nie pojedynczy symptom), o których brak informacji w pytaniu, a o które należy uzupełnić rozmowę diagnostyczną przed postawieniem rozpoznania. Prowokowanie wymiotów nie jest objawem pozwalającym jednoznacznie rozstrzygnąć, czy mamy do czynienia z bulimią, z anoreksją czy z zupełnie innym zaburzeniem. Serdecznie zachęcam, by spotkać się ze specjalistą i podzielić się z nim swoimi wątpliwościami podczas osobistej rozmowy. Pozdrawiam.
Szanowna Pani, tak jak opisały to poprzedniczki, nie da się postawić trafnego rozpoznania po tak szczątkowych informacjach. Jeśli jednak ma Pani obawy dotyczące swojego zdrowia, to zachęcam do odwagi i wizyty u psychologa lub psychiatry w obrębie placówek publicznych (np. Poradni Zdrowia Psychicznego) lub w gabinetach prywatnych. Z cała pewnością, mając dostęp do pełnego wywiadu pomoże Pani bardziej niż ktokolwiek przez internet.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Stawianie diagnozy przez internet bez kontaktu z daną osobą nie jest możliwe. Proszę udać się na spotkanie do psychoterapeuty/psychologa z którym będzie miała Pani możliwość przyjrzenia się tym objawom i wtedy będzie możliwość stwierdzenia, co to jest. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk.