Czy ta emancypacja kobiet w Polsce nie poszła za daleko? Lew Starowicz mówi że klienci jego gabinetu

2 odpowiedzi
Czy ta emancypacja kobiet w Polsce nie poszła za daleko? Lew Starowicz mówi że klienci jego gabinetu skarżą się że kobiety są coraz bardziej cytuje samcze. Maskulinizacja kobiet, czy to jest napewno dobry trend? Kobiety za wszelką cenę chca dorównać mężczyznom a nawet ich przegonić. To powoduje że mężczyzna nie odbiera kobiety jako kobiety tylko jako rywala. W Polskich związkach mężczyzna jest niedojrzały, wybiera małożnkę jako matkę BIS, która decyduje za niego w zwiazku. Religa jest kobieca z matka boska i ksiezmi w sutannach. Dzisiejszy mezczyzna nie ma wzorcow meskich. Czy meskosc ma byc tylko w lozku a w zyciu juz nie? Jak starać się o zdrowe poczucie męskości?
Zachęcam do odejścia od toksycznego pojmowania męskości - jako siły, dominacji, tłamszczenia kobiet i mniejszości - przejścia za to w kierunku pozytywnej męskości. Czyli takiej, którą Ty sam w sobie odkryjesz. Może męskość to też bycie delikatnym, czułym i wrażliwym?

Autorze, to wszystko o czym piszesz jest Twoim poglądem na to, jak Ty odbierasz ten stan rzeczy. Jeżeli brakuje Tobie jakichś wzorców męskich lub denerwuje Ciebie ten stan rzeczy u mężczyzn w Twoim otoczeniu to możesz zadać sobie pytanie, co mi to robi i dlaczego wyzwala to we mnie takie a nie inne emocje. Czy za tym nie kryje się coś innego? Druga sprawa jest taka, że to co Tobie może przeszkadzać, tak innym może służyć :), pozdrawiam.