Czy spotkania z psychoterapeutą przynajmniej raz w tygodniu są konieczne? Czy chodzenie do psychoter

4 odpowiedzi
Czy spotkania z psychoterapeutą przynajmniej raz w tygodniu są konieczne? Czy chodzenie do psychoterapeuty co dwa tygodnie również ma sens? Przyznam, że częstsze spotkania nie są obecnie dla mnie osiągalne finansowo.
Dzień dobry,

wg mnie warto być elastycznym w tej kwestii. Zawsze szanuję Pancjentów i ich możliwości, także te finansowe, więc mimo teoretycznych rekomendacji, są osoby z którymi pracuję co 2 tygodnie i także widzimy postępy i zmiany. Jedynie nie prowadzę spotkań np. co miesiąc, bo to już jest za długi czas, aby praca terapeutyczna miała sens. Polecam rozmowę ze swoim terapeutą (jesli już jest taki wybrany) na temat własnych możliwości finansowych, a także uzupełniającą pracę własną między sesjami, wg mnie lepiej spotykać się co 2 tygodnie niż nie podejmować specjalistycznego wsparcia w ogóle.

Pozdrawiam serdecznie
Anna Jerzak/Psychonomia.pl

Witam. Czas między sesjami to również okres pracy nad sobą i często właśnie wtedy dochodzimy do ważnych i mniej ważnych odkryć dotyczących nas samych. Tydzień przerwy między sesjami to optymalny czas na układanie się ważnych obszarów. Warto je omawiać na bieżąco ze specjalistą. Dwa tygodnie często są zbyt długim czasem przerwy. Część przemyśleń czy emocji umyka w natłoku rzeczy, które się dzieją i nie przepracowane na bieżąco mogą zwyczajnie przepaść. Warto tę kwestię omówić ze swoim terapeutą.
Dzień dobry,
Polecam to pytanie skierować osobiście do psychoterapeuty, z którym planuje Pani/Pan pracować. Można pójść na konsultacje, porozmawiać o swoich problemach i o ograniczeniach finansowych. Jest wiele wyjść z sytuacji: umówienie się co 2 tygodnie, umówienie się na krótszą pracę (np na 3-4 miesiące - wtedy trzeba odpowiednio ustalić cele terapii), poszukanie terapeuty z NFZ lub w jakiejś organizacji non profit. Jeśli praca z terapeutą została już rozpoczęta proszę koniecznie wnieść ten temat na sesję.
Życzę powodzenia!
Dzień dobry
Częstotliwość sesji zależy od rodzaju psychoterapii. W tej, w której ja pracuję, tj. nurt systemowy, spotkania można planować co 2 a nawet 3 tygodnie. Pracuję też on-line. Zapraszam