Czy problemy z orientacją seksualną są karalne?

4 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie. Dlaczego nie odczuwam potrzeb seksualnych? Wydaję mi się, że urodziłam się aseksualna. Moja łechtaczka nic nie czuje, a wszelakie próby penetracji kończą się wielkim bólem. Jak długo można być dziewicą, czy jest jakaś granica wiekowa? Nie posiadam żadnego partnera, bo nie da się odbyć żadnego stosunku płciowego przy tak chorej pochwie – (mam dodatkowo) stan zapalny i grzybicę, a świadome zarażenie to przestępstwo. Dodam, że narządy płciowe mam chore 10 lat i nie ma na to żadnego lekarstwa, bo gdyby było już dawno byłam bym zdrowa. Czy za inną orientację seksualną można iść do więzienia lub zakładu psychiatrycznego – pytam, bo ginekolog oraz inni lekarze i ludzie grozili mi, że zabiją mnie albo wsadzą do więzienia albo do zakładu psychiatrycznego za to, że jestem antyseksualna. Oczywiście j zadowolona jestem ze swojej orientacji i dobrze mi tak jest, więc po co mam iść do zakładu psychiatrycznego – pytanie kogo można wsadzić do zakładu psychiatrycznego oraz do więzienia?
Witam Panią,
Niestety nie mogę powiedzieć jaki jest Pani kłopot z punktu psychologicznego. Odpowiadając jednak na pytania mogę bezsprzecznie stwierdzić, że:
1. W Polsce nie karze sie za inną orientację seksualną
2. Dziewicą może być Pani do końca życia i nikomu nic do tego. Ps. Jeśli ginekolog ma takie poglądy proszę go jak najszybciej zmienić!
Proponowałabym jednak iść do psychoterapeuty i porozmawiać. Może okazać sie, ze Pani problem nie jest natury fizycznej (niemożność eksploracji pochwy), a jest objawem psychosomatycznych i przy podjęciu psychoterapii można to zmienić.
Pozdarwiam

Witam . Orientacja seksualna jest zjawiskiem biologicznym, nie można sobie jej wybrać, żadna orientacja. Aktualnie wyróżniamy cztery typy orientacji : heteroseksualna, homoseksualna, biseksualna i aseksualna. Posiadanie orientacji nie jest chorobą, ni przestępstwem. Nie jest więc leczone , a tym bardziej karalne
Aseksualność kiedyś była traktowana jako zaburzenie, lecz obecnie zakłada się, że skoro ktoś nie chce mieć potrzeb seksualnych, to nie należy uszczęśliwiać człowieka na siłę. Oczywiście w Polsce nie można nikogo przymusowo leczyć psychiatrycznie z powodu aseksualności, ani tym bardziej karać. Bolesność pochwy może wynikać ze stanów zapalnych i grzybic, ale choroby te zazwyczaj są uleczalne - może warto podjąć jeszcze jedną próbę u dobrego ginekologa - nie tyle dla współżycia, ile po prostu dla zdrowia? Pozdrowienia!
Na to pytanie (identyczne) udzieliło w w marcu br. odpowiedzi dwu terapeutów:dr Magdalena Grabowska z Bydgoszczy oraz Joana Borowczak z Poznania. Praktycznie nie mam nic do dodania do tych odpowiedzi przed pól rokiem.
Nie można liczyć do rozwiązania Pani problemów i niepokojów za pomocą Sieci.
Mam nadzieję, ze uda sie Pani znaleźć