Czy podwyższona homocysteina zagraża mojemu życiu?

5 odpowiedzi
Badanie wykazało, że mam prawie 2-krotnie podwyższony poziom homocysteiny, znacznie powyżej zakresu referencyjnego. Szukam lekarza z Warszawy, który specjalizuje sie w leczeniu tego problemu.
Dzień dobry! Niestety nie zajmuję się tego typu problemami. Warto jednak podkreślić, że najczęściej podwyższony poziom homocysteiny jest związany z niedoborami witamin B6, B12 i kwasu foliowego oraz używkami: alkoholem, tytoniem, a także spożywaniem dużej ilości kawy. Dlatego warto byłoby zacząć od oznaczenia poziomu w/w witamin oraz ewentualnej zmiany stylu życia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Homocysteina jest jednym z czynników rozwoju miażdżycy. Jej stężenie jest redukowane podawaniem kwasu foliowego, jednak badania nie wykazały, by suplementacja kwasu foliowego zmniejszała ryzyko powikłań miażdżycy. W tej sytuacji warto, więc przede wszystkim inne uznane czynniki ryzyka miażdżycy i je odpowiednio leczyć a ewentualnie dodatkowo przyjmować kwas foliowy.
Podwyższony poziom homocysteiny może być czynnikiem ryzyka zakrzepicy. Nie leczy się tej wady metabolicznej ale trzeba znać zagrożenia.
Podwyzszony poziom homocysteiny jest parametrem wskazujacym na podwyzszone ryzyko sercowo- naczyniowe. Wskazana jest modyfikacja czynnikow ryzyka s-n, oraz badania w kierunku chorob uklafu krazenia: test wysilkowy, echo, ekg, lipidy, glukoza, kwas moczowy
szukał bym wśród nefrologów

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.