Czy odprysk porcelany w mostku protetycznym można jakoś wypełnić, zaplombować? Od spodu zęba widać k

16 odpowiedzi
Czy odprysk porcelany w mostku protetycznym można jakoś wypełnić, zaplombować? Od spodu zęba widać kawałek metalu, a to w efekcie szlifowania mostu przez dentystkę (most był trochę niedopasowany). Czy coś można z tym zrobić bez konieczności wymiany mostu?
Dzień dobry, niestety nie . Porcelana jest napalana na metal w piecu i żaden kompozyt nie połączy się z metalem na stale. Czasowo można przykryć metal kompozytem, ale nie jest to stałe połączenie. Pozdrawiam dr Kręcisz

Witam jest to możliwe jednak efekt może okazać się krótkotrwały
można ubytek porcelany zakleić kompozytem jeśli jest na niego miejsce jednak miejsce takiej naprawy może trochę się różnić kolorem lub przeziernością
Dzien dobry, są dostępne specjalne materiały, którymi można wypełnić ubytek porcelany w moście.
Pozdrawiam
istnieją systemy naprawcze do porcelany, niestety nie gwarantują one długotrwałego efektu, wszystko w zależności od umiejscowienia odprysku, możliwości technicznych gabinetu, izolacji przed wypełnieniem ubytku porcelany, oraz zdolności technicznych. pozdrawiam
nie wykonuję protetyki. Pozdrawiam !
Witam,
Istnieje możliwość naprawy porcelany w jamie ustnej pacjenta,wszystko zależy od indywidualnej sytuacji i rzeczywistej przyczyny uszkodzenia porcelany.
Dzień dobry
Jest specjalny materiał którym można pokryć metal w przypadku odprysku porcelany.
Pozdrawiam
W mojej ocenie nie ma możliwości pokrycia takiego ubytku odprysku materiałem, ponieważ był by to powrót do stanu mostu / uzupełnienia protetycznego. Jeśli dobrze rozumiem metal prześwituje po korekcie na powierzchni żującej zęba górnego. Proszę rozważyć, czy rzeczywiście jest to stan nieakceptowalny z powodów estetycznych.
Dzień dobry. Jeżeli został odsłonięty metal, w wyniku dopasowywania, w tym miejscu nie ma miejsca na żaden z materiałów,który można dołożyć. Pozdrawiam.
Witam!
Możliwość uzupełnienia takiego braku jest bardzo indywidualna. Porcelana została zeszlifowana ze względu na brak miejsca między zębami. Jeśli miejsca ciągle jest za mało, nie będzie możliwości naprawy takiego mostu. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa z lekarzem, który most wykonywał. Pozdrawiam serdecznie.
Witam, odpowiadałam tydzień temu na pytanie ale pojawia się jakby nie było odpowiedzi. Są systemy naprawcze prac protetycznych z porcelany, tylko że w tym przypadku, jeżeli przeszkadzało w zgryzie i był usunięty nadmiar, to obawiam się że może być problem z wypełnieniem ubytku porcelany, to co będzie uzupełnione będzie po prostu też przeszkadzało. Dziękuję i pozdrawiam , Agnieszka Mawromatis
Witam!
Już udzieliłam odpowiedzi na to pytanie w poprzednim poście.
Pozdrawiam.
dr Joanna Ziółkowska
Witam, nie ma możliwości przykrycia metalu poprzez napalenie porcelany ale są materiały które są mniej trwałe ale mogą służyć do naprawy porcelany. Przykrycie metalu jednak może powodować podwyższenie zgryzu i może przeszkadzać.
Dzień dobry.
W niektórych przypadkach można zlicować ubytki porcelany materiałem kompozytowym. Pozdrawiam
Można :) aczkolwiek uzyskany kolor będzie podobny do koloru porcelany, nieidentyczny ;) pozdrawiam