Czy noworodek może przebywać z psami?

7 odpowiedzi
Dobry wieczór mam problem gdyż jestem w 8 miesiącu ciąży i mam 2 psy. 2,5 roczną sunię rasy West Highland white terrier i 1,5 roczną sunię szkocki terier i zastanawiam się czy noworodek może spać w jednym pomieszczeniu z moimi psiakami gdyż one do tej pory śpią w mojej sypialni? Zaznaczam że są to psy idealne dla alergików ale mam obawy czy dziecku nic nie będzie? Proszę o szybką odpowiedź.
Pies odniósł swoisty sukces ewolucyjny między innymi przez dobre dopasowanie do człowieka. Nie widzę problemów. Sam mam psa (kundla) i też nie było problemów. Moja mama ma podobny skład rasowy psów - 2x whitte 1x szkocki 1xyork 1x shih tzu - problemy raczej wynikały z chęci zabawy z córkami niż przyczyn zdrowotnych. White i szkocki są wyjątkowo powściągliwe z kontaktami z dziećmi. Oczywiście może pojawić się alergia, podrapanie lub inne sytuacje - wtedy proponuję się martwić.

zdecydowanie NIE
dzieci dobrze się chowają, że zwierzętami, jeśli pieski nie są agresywne, Pani czuje się na siłach wychodzić na spacery z wózkiem i 2 psami to...czemu nie...
Przy zachowaniu elementarnych zasad higieny prosze być spokojną. Dla dziecka psy nie są zagrozeniem zdrowotnym. Zyczę szczęsliwego rozwiązania i zapraszam do mojej Poradni w Łodzi do dalszej opieki nad dzidziusiem.
Szanowna Pani, nie zadawałaby pani pytanie, gdyby mieszkała pani w jurcie lub w wiosce indian. U nas wszystko może przeszkadzać, bowiem żyjemy w toksycznych domach jemy toksyczne potrawy pijemy wodę z toksycznych butelek. Istnieją takie tezy, iż czym więcej alergenów tym lepiej jeśli chodzi o wczesny wiek. Jednak to nie tylko alergeny, pies przynosi na sobie różne pasożyty bowiem nosek swój pcha w różne pachnące mu rzeczy, niekoniecznie pachnące nam ludziom. Również spotyka się ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi i ci mogą też mieć pasożyty lub choroby skóry. Poza tym oba pieski są długowłose i mogą szorować sierścią po ziemi i nawet najlepsze mycie łapek i brzuszka sorry nie pomoże pozbyć się wszystkich złych bakterii. Pani będzie dotykać rękoma pierś, noworodka i psa bo to nieuniknione lub inni domownicy psy i dziecko. Ponadto psy bywają zazdrosne o maleństwo tak jak dzieci czy partner kobiety. Z noworodkiem bym poszła spać do innego pokoju, czystego i z łóżeczkiem, do którego pies nie może wskoczyć.
Dzień dobry,

byłabym za tym, aby jednak powoli wyprowadzac swoje pupile z sypialni, w której ma sie pojawić noworodek.Pies to równiez członek rodziny, jednak zachowanie czystości, kwestia przynoszonych na łapkach patogenów może nie służyć maluszkowi. Oczywiście, piesek może brac udział w codziennych czynnościach opieki nad maluszkiem, jednak powinno byc jedno miejsce w domu, w którym bezpiecznie możemy pozostawić maluszka ( kwestia ,np przypadkowego polizania, b.bliskiego kontaktu)

Pamiętać trzeba o odrobaczaniu zwierząt,ale tutaj juz pytanie do lekarza weterynarii.

Serdecznie pozdrawiam
Dorota Musiał
Witam, obecność dziecka w domu nie jest przeciwskazaniem do posiadania psa , oczywiście jednak wszystko w ramach rozsądku i odpowiedniej higieny- po pierwsze psy muszą być zdrowe o co na pewno zadba weterynarz, który sprawdzi czy przeszły odpowiednie szczepienia czy też odrobaczanie; druga kwestia to taka aby psy nie spały w tym samym łóżku co dziecko, nie lizały noworodka po rączkach czy buzi- tak małe dziecko nie ma jeszcze odpowiednio wytworzonej odporności więc należy dbać o higienę, co do alergii można być uczulonym na wszystko również na sierść psa, jednak myślę że nie jest to powód aby z góry przekreślać możliwość posiadania czworonoga