Czy mogę psychologowi i psychoterapeucie że nie ma we mnie za bardzo wiary w moje wyleczenie? Czy sp

2 odpowiedzi
Czy mogę psychologowi i psychoterapeucie że nie ma we mnie za bardzo wiary w moje wyleczenie? Czy specjalista nadal będzie chciał wtedy podjąć że mną współpracę? A nie wierzę w moje wyleczenie przez depresję, a konkretnie jej dwa objawy - pesymizm (czarnowidztwo przyszłości) i niskie poczucie własnej wartości (brak przekonania że ja dam radę nad sobą właściwie pracować)
To odważne, że się nad tym zastanawiasz. Ale też możesz odczuwać strach przed podzieleniem się swoimi wątpliwościami. Psychoterapia polega na tym, aby właśnie przyglądać się swoim myślom, emocjom z "drugim człowiekiem". Weryfikować ich zasadność w danym momencie. Mam też poczucie, że masz dużą samoświadomość siebie - wiesz co ci przeszkadza we wzmocnieniu swojej wiary. I jednocześnie zadajesz pytanie w nadziei na odpowiedź. Tak. To jest ważne, że masz wątpliwości i chcesz się z kimś nimi podzielić. Powodzenia w drodze do poznawania siebie. Pierwszy krok już za tobą.

Dzień dobry, to naturalne, że w trakcie procesu terapeutycznego pojawiają się wątpliwości co do sensowności i skuteczności podjętej terapii. Ważne jest, żeby o tym porozmawiać na sesji. Jest to stały element terapii - rozmowa o relacji terapeuta -pacjent. Istotne jest to, że jest Pan/ Pani świadoma powodu tych wątpliwości. Objawy, które zostały wymienione: pesymizm, czarnowidztwo, niskie poczucie własnej wartości i przekonanie, że nie dam rady nad sobą pracować to zagadnienia na pracę terapeutyczną zwłaszcza, że zdiagnozowano chorobę jaką jest depresja. Rozmowa na temat wątpliwości i powodów tych wątpliwości będzie procesem leczniczym i pomoże lepiej sobie radzić z chorobą. Często się tak dzieję, że objawy choroby próbują nas odciągnąć od leczenie. Trzymam kciuki za wytrwałość w pracy nad sobą. Powodzenia.