Czy jest to objaw niedoboru żelaza?

6 odpowiedzi
Witam, od kilku miesięcy mam anemię z powodu niedoboru żelaza. Na skórze twarzy zaczęły pojawiać mi się zmiany skórne pod postacią małych, podskórnych krost. Czy to możliwe,ze wynika to z niedoboru tego pierwiastka? Proszę o szybka odpowiedz, jestem bardzo zaniepokojona, a z dnia na dzień pojawia ich się jeszcze więcej. Nie stosowalam i nie stosuje nic by podnieść poziom żelaza, ponieważ muszę zmienić lek.
proszę udać się do dermatologa - dolegliwości nie muszą mieć nic wspólnego z niedoborem żelaza, a na przykład z alergią

Zmiany skórne mogą występować w niedoborze żelaza, choć raczej nie krostki. Proponuję udać się na wizytę do dermatologa.
Dzień dobry,
"Sucha" skóra może być objawem niedokrwistości. Anemia jest groźna dla całego organizmu, w pierwszej kolejności należy usunąć jej przyczynę i uzupełnić niedobór żelaza.
Pozdrawiam,
Marta Serwańska-Świętek
Witam trudno jest odpowiedzieć na takie pytanie bez obejrzenia zmian, zapraszam na wizytę lekarską
Witam.
Zmiany skórne mogą wynikać z niedoboru żelaza, mogą jednocześnie być objawem wielu innych chorób, czy towarzyszyć niedoborom minerałów, zaburzeniom gospodarki hormonalnej, lub hipercholesterolemii Warto zawsze skonsultować się z dermatologiem , aby ocenił czy nie są objawem, alergii lub zakażenia skóry. Sugeruję oznaczyć w pierwszej kolejności poziom cholesteroli i trójglicerydów.
Pozdrawiam
"Nie stosowalam i nie stosuje nic by podnieść poziom żelaza, ponieważ muszę zmienić lek." Z tego zdania wynika, że coś Pani stosuje, skoro chce zmieniać, zaś co do wyprysków: raczej nie powinny być skutkiem niedoboru żelaza, ale proszę wybaczyć, aby oceniać zmiany skórne, trzeba je widzieć. Proponuję kontakt z lekarzem.