Czy jeśli biorę neurol sr 0,5 jedna tabletkę na noc i sympramol jedna tabletka rano i jedna na noc,

5 odpowiedzi
Czy jeśli biorę neurol sr 0,5 jedna tabletkę na noc i sympramol jedna tabletka rano i jedna na noc, to czy idąc do dentysty mogę wziąć znieczulenie? I czy doraźnie w ciągu dnie mogę wziąć pół tabletki lorafenu 1mg?
Pozdrawiam.
Witam. Znieczulenie miejscowe nie jest przeciwskazane, bo rozumiem że o takie chodzi. A w kwestii przyjmowania doraźnego leków- zarówno Neurol jak i Lorafen są benzodiazepinami, a więc lekami z tej samej grupy. Mówiąc obrazowo to jakby smarować chleb masłem i smalcem równocześnie- lepiej zdecydować się na jeden z nich, alprazolam ( Neurol), zalecony na noc można także przyjmować doraźnie w ciągu dnia. Pozdrawiam.

Na drugie pytanie może tylko odpowiedzieć lekarz podczas. Jeśli chodzi o znieczulenie, decyduje o tym lekarz dentysta, ale należy mu powiedzieć o rodzajach zażywanych leków. Pozdrawiam serdecznie. Piotr Markowski
Dlaczego piszący(a) zażywa benzodiazepiny? Nie tak się leczy zaburzenia snu!! Dlaczego trzeba dodatkowo przyjmować kolejny lek z tej grupy? To większe zagrożenie niż znieczulenie stomatologiczne.
A o połączenie tych środków lepiej spytać stomatologa. On(a) najlepiej wie czym posługuje się znieczulając.
Neurol działa tak samo jak lorafen. Jak już stosować to jeden z nich. Oba uzależniają i nie są lekami na długi czas (max 8 tyg.) . Proszę poinformować stomatologa o zażywanych lekach. raczej nie powinno być problemu ze znieczuleniem. Jaki lek znieczulający poda stomatolog zależy do niego.
Należy uprzedzić dentystę o przyjmowanych lekach