Czy duże cieszenie się życiem to domena tylko dzieci? Jako dziecko naprawdę wszystko mnie radowało,

2 odpowiedzi
Czy duże cieszenie się życiem to domena tylko dzieci? Jako dziecko naprawdę wszystko mnie radowało, a teraz zmagam się z depresją i mam ogromne problemy z odczuwaniem radości. Czy jest szansa, że ta moja dziecięca radość do mnie wróci, gdy pokonam depresję? Spotykam się z wieloma opiniami, które mówią, że tylko dzieci się tak cieszą, a jak dorastasz, to to znika i to jest normalne...
Dzień dobry,
Cieszenie się z życia zdecydowanie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dzieci. Depresja ma to do siebie, że tę radość przysłania i znacznie łatwiej o negatywną interpretację zdarzeń. Triada depresyjna obejmuje bowiem negatywne przekonania o sobie, świecie i o przyszłości. Jest to choroba, która znacząco zniekształca myślenie.
Serdecznie polecam psychoterapię i życzę Panu/i jeszcze wielu pięknych chwil, w których doświadczy Pan/i opisywanej tu radości.

Dzień dobry, nie, dziecięca radość do Pani/Pana nie wróci, bo jest właśnie dziecięca, do Pani/Pana powinna wrócić lub może Pani/Pan sie nauczyć odczuwania radości adekwatnej do Pani/Pana wieku, a co za tym idzie stadium rozwojowego. Pozdrawiam serdecznie.