Córka lat 15 jest muzykalna, wygrała sporo konkursów.Ostatnio nasila się szczękościsk i nie może dłu

6 odpowiedzi
Córka lat 15 jest muzykalna, wygrała sporo konkursów.Ostatnio nasila się szczękościsk i nie może dłużej jak godzinę śpiewać. Myślałam o wizycie u logopedy , zapisałam do przychodni ale już mija miesiąć i nie dzwonią kiedy będzie termin. Córka już potrzebuje pomocy, cierpi z bólu. Nie stać mnie prywatnie. Zaczęła za szybko mówić, proszę by powtórzyła.co robić, gdzie szukać pomocy , u kogo? mama Margo
Proszę dalej poszukiwać pomocy w innych miejscach. Być możne nie tylko w jedynym miejscu jest możliwość uzyskania bezpłatnej porady. Konieczna jest wizyta u logopedy/neurologopedy oraz dalsza diagnostyka stawu skroniowo-żuchwowego (np. zdjęcie RTG) u lekarza stomatologa lub chirurga.

Proszę szukać osoby współpracującej z ortodontą i biegłej w terapiach miofunkcjonalnych. Długość terapii zależy od systematyczności ćwiczeń.Moi pacjenci ćwiczyli każdego dnia 2 razy po ok 20 minut.
Należy udać się do neurologopedy, który ustali przyczynę narastającego szczękościsku i ustali odpowiednie działania terapeutyczne i w razie potrzeby pokieruje także do innych specjalistów. W Warszawie zapraszam do gabinetu logopedycznego logospec, zajmujemy się kompleksową diagnozą i terapią logopedyczną dzieci i dorosłych.
Pozdrawiam
W jakim mieście szuka Pani logopedy? Może uda mi się polecić kogoś, kto przyjmuje w ramach NFZ. Najlepiej, aby była to klinika stomatologiczna, w której pracuje logopeda.
Pozdrawiam serdecznie,
Sylwia Filipczak
Proszę poszukać konsultacji na NFZ nie tylko u logopedy ale także u chirurga szczękowego i psychologa. Może to kwestia napięć i stresu związanego z występami. Zapraszam do kontaktu jeśli jest Pani z okolic Poznania.
Dzień dobry, należy wybrać wizytę u neurologopedy zajmującego się problemami miofunkcji w tym ssż, który oceni problem
i ewentualnie zaleci dalsze konsultacje.
Sugeruję wizytę: Badania diagnostyczne - 350 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.