Co robić w przypadku bólu stawu skokowego, który nie ustępuje?

4 odpowiedzi
Witam, od ponad 2 miesięcy zmagam się z bólem stawu skokowego. Byłam u lekarza, który wykonał USG i stwierdził płyn w tkankach miękkich oraz „Shinsplings”, zalecił 4 tygodniowe wstrzymanie się od biegania i 10 zabiegów krio. Za radą fizjoterapeuty poddałam się ponadto 2 – tygodniowej terapii (pole magnetyczne, ultradźwięk, laser, taping), wykonuję ćwiczenia wzmacniające, a stan kostki nie poprawił się, w dalszym ciągu staw jest spuchnięty i bolący. Nie wiem, co mam dalej robić. Może tu znajdę jakieś wskazówki, namiary na kogoś, kto pomoże. Pozdrawiam.
Witam,
Shin splints to zespół bolesnej łydki biegacza. Jest on spowodowany podrażnieniem okostnej (błony okrywajacej kość) w miejscach przyczepu mięśni goleni. O ile m wiadomo z anatomii żadne mięśnie nie przyczepiają się w okolicach stawu skokowego. Jest więc mało prawdopodobne, że wystepuje u Pani shin splints. Proponuję ponowne badanie ortopedyczne celem ustalenie poprawnej diagnozy, a następnie leczenia. Zapraszam na wizytę.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - ortopeda traumatolog

Witam!
Jest wiele jednostek chorobowych dotyczących stawów skokowych, które powodują powyższe dolegliwości.
Konieczne jest wnikliwe badanie kliniczne i rtg/ rezonans magnetyczny w celu postawienia rozpoznanie i właściwego leczenia.
Paweł Sokołowicz
W którym miejscu dokładnie boli? Myślę, że potrzebna będzie nieco szersza diagnostyka. Myślę, że warto wykonać badanie RTG. Może się okazać, że potrzebne jest również badanie rezonasem magnetycznym, bo takie niewyjaśnione obrzęki mogą być spowodowane uszkodzeniami powierzchni chrzęstnych. Proponuję porządne badanie kliniczne ze zlokalizowaniem miejsca problemu i dobranie odpowiedniej diagnostyki. Samo USG to zdecydowanie za mało w takiej sytuacji. Proponuję spotkanie z moją koleżanką po fachu dr Urszulą Zdanowicz, która zajmuje się stawami skokowymi, w tym u biegaczy.
Witam, trzeba było by zobaczyć ten staw skokowy. Płyn będzie się zbierał ponieważ jakieś struktury sa za bardzo przeciążane wzglegem drugich. Prawdopodobnie praca będzie wymagała znormalizowania napięcia na powięzi w obrebie całej kończyny, miednicy nie tylko stawu skokowego. A stwierdzenie Shin splints to dosyć czesty problem u osób biegających. Być może będzie też potrzebna wkładka do buta która ustawi ta stope w sposób prawidłowy. Taka rehabilitacja jaka miałaś rzadko przynosi powodzenie. Jesli już to na krótko. Zapraszam postaram się rozwiązać twój problem.Pozdrawiam Adrian Pitoń