Co mam zrobić? Od dwóch lat czuję że jest ze mną coś nie tak. Od dziecka przemoc psychiczna. Mam 17

2 odpowiedzi
Co mam zrobić? Od dwóch lat czuję że jest ze mną coś nie tak. Od dziecka przemoc psychiczna. Mam 17 lat i od 15 r. ż. mam myśli samobójcze. Był taki okres gdzie nic poza spaniem i płaczem nie robiłam. Do niedawna samookaleczałam się. Mam ogromne problemy z zaufaniem. Jeśli chodzi o mnie to mam bardzo niską samoocenę. Czuję się niedoceniana, nie mogę patrzeć w lustro. Głodziłam się nie raz, lub tuż po posiłku prowokowałam wymioty. Często jest tak że co jakiś czas staje się zupełnie inną osobą - gorszą wersją siebie. Chciałam się zabić, ale tego nie zrobiłam bo się wystraszyłam. Do tej pory wie o tym tylko moja przyjaciółka. Często dostawałam ataków paniki. Błagałam mamę o wizytę u psychiatry, psychologa czy terapeuty. Powiedziała, że nie widzi żebym płakała dlatego psycholog jest mi nie potrzebny. Co mam robić? Jestem bezsilna.
Dzień dobry. W pierwszej kolejności warto skorzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzież 116 111. Zwłaszcza przy myślach samobójczych i innych zachowaniach autodestrukcyjnych. Okres dojrzewania jest jednym z trudniejszych w życiu człowieka. Obecnie istnieje wiele możliwości skorzystania z pomocy terapeutycznej - na przykład konsultacje online, psycholog szkolny, ośrodki pomocy społecznej i wiele innych. Zawsze jest jakieś wyjście z trudnej sytuacji. Jeśli chciałabyś o tym porozmawiać z kimś dorosłym - zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam,
Marzena Pietrusińska

Proszę porozmawiać z mamą na spokojnie i podać argumenty o których wspomnisz tu. Ponieważ nie masz 18 lat o wizycie u specjalisty decyduje rodzic/opiekun prawny. Wierzę ,że mama zrozumie więcej wiary we własną sprawczość. Pozdrawiam