Cierpię na somnifobie, co utrudnia mi funkcjonowanie każdego dnia. Wiem że ten lęk jest nieracjonaln

2 odpowiedzi
Cierpię na somnifobie, co utrudnia mi funkcjonowanie każdego dnia. Wiem że ten lęk jest nieracjonalny i żadne czytanie książek, czy przyjemna kąpiel relaksująca mi nie pomaga. Mam duży problem z dostaniem się do terapeuty póki co. Czy mają Państwo jakieś rady albo techniki, jak powoli uporać się z tą fobią ?
Witam

Jest to zaburzenie o podłożu lękowym,. Techniki/metody relaksacyjne nie eliminują Fobii, są jednym ze sposobów które w leczeniu mogą pomóc obniżyć lęk jednak może być to krótkotrwałe. Również metody relaksacyjne są różne i ciężko jakąś polecić bez znajomości Pana/i sytuacji. Są osoby które potrzebują metod wizualizacyjnych, a inne fizycznych. Czasami trzeba spróbować kilku technik zanim się wybierze odpowiednią. Może te informacje jakoś będą pomocne.

Dzień dobry,
Ciekawe jakich metod czy technik juz Pan / Pani próbowała. Za malo informacji bowiem Pan/ Pani podaje. Sprawa jest indywidualna i wymaga podania wiecej danych bo tez rozne sa przyczyny tej fobii. Od traumy po powtarzane koszmary senne czy w skutek kompilacji leków . Nie wiadomo tez jak dlugo to juz trwa. Także "środki" zaradcze także dopiera sie indywidualnie w procesie terapii indywidualnej właśnie przez specjalistę.