Cierpię na problemy lękowe od ok 7 lat, w części juz się z nimi uporałam. Chodzilo o fiksację nt zdr

2 odpowiedzi
Cierpię na problemy lękowe od ok 7 lat, w części juz się z nimi uporałam. Chodzilo o fiksację nt zdrowia, lęki pojawiły sie po problemach zdrowotnych jakie miałam.
W chwili obecnej głowne problemy to prawdopodobnie nerwica natręctw, problemy ze snem oraz z agresja słowna (przeklinanie i wyzywanie bliskich).
Mam też kilka problemów w związku zw. z komunikacją. Potrzebuje pomocy, aczkolwiek kiedys już prowadziłam terapię, która została przerwana z uwagi na brak mozliwości pomocy
ze str psychologa z uwagi na moja upartość i trudność w akceptacji pewnych wnioskow. Wydaje mi się, że może hipnoza mogłaby pomóc.
Proszę o informację czy ktoś może mi pomóc z moimi problemami, tylko niestety stać mnie na ok 2 wizyty w mies.
Witaj,
pracuję z osobami zmagającymi się z lękiem. Często zdarza się, że lęk i gniew idą ze sobą w parze. Niejednokrotnie jest to związane z niemożnością poradzenia sobie z różnymi sprawami, a często nawet z trudnością rozpoznania co jest problemem. W takiej sytuacji polecałabym regularną pracę z zarówno na płaszczyźnie psychologicznej, jak również w związku z ciałem i zdrowiem fizycznym, a także pod kątem rozwijania współczucia i miłości do siebie samej. To jest nie tylko kwestią jednorazowego uświadomienia sobie pewnych trudności, ale wymaga regularnej pracy, by wykształcić w sobie świadomie nowe mechanizmy postrzegania, interpretowania i działania - konstruktywne i rozwijające zamiast destruktywnych. 2 razy w miesiącu przez dłuższy czas wraz z konsekwentnym wykonywaniem tzw.zadań domowych, czyli praca własna poza spotkaniami w gabinecie - ma dużo sensu. Wówczas konsultacja 2 razy w miesiącu sprowadzałaby się do poruszania bieżących spraw i ustalania kolejnych kroków i metod działania i samodzielnej pracy. U mnie dodatkowo, bezpłatnie, możesz liczyć na kontakt smsowy lub mailowy pomiędzy sesjami, więc zapraszam. Pytasz o hipnozę: myślę, że tu nie chodzi o zmianę która "zadzieje się" w Tobie sama pod wpływem hipnozy, ale ważniejsze jest uświadomienie sobie samej swoich mechanizmów i głębsze zrozumienie siebie. Takie zrozumienie i jednoczesna nauka nowych metod działania jest rozwojowe nie tylko w tym aspekcie, który opisujesz, ale może wywrzeć korzystny wpływ na resztę Twojego życia. To bywa na początku bolesne, ale jest ciekawą podróżą wgłąb siebie, dlatego warto przyjrzeć się i rozpocząć regularną, konsekwentną pracę ze sobą. Życzę powodzenia
Sugeruję wizytę: Czat z psychologiem pisany - 70 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam serdecznie.
Dwie regularne wizyty w miesiacu powinny pomoc uporac sie z nerwica natrestw oraz narastajaca agresja. W obydwu kwestiach istotne jest by zaglebic sie w znaczenie emocji (nerwica natrectw=lek/strach; agresja=wymaga identyfikacji czynnika jej wywolujacego) oraz na stworzeniu planu ktory w sposob stopniowy lecz regularny oslabial by te odczucia.
Radzilbym konsultacje z psychoterapeuta ktory specjalizuje sie w terapi poznawczo behawioralnej i dialektyczno behawioralnej. Polaczenie obydwu form terapi daloby naprawde fajny efekt i pozwoliloby nie tylko zrozumiec nature wspomnianych wyzej emocji ale rowniez (poprzez techniki psychologiczne i strategie) dzialaloby zapobiegawczo.

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak