Ciągły ból kolana

9 odpowiedzi
Jestem po artroskopii kolana grudzień 2015 Rozpoznanie: martwica chrzestno - kostna oddzielajaca MFC kolana lewego. Uszkodzenie rogu przedniego MM. Przerośnięty fałd pośrodkowy maziówki. Chondromelacja rzepki II st. Masywne zrosty w przedziale przednim. Przerośnięte ciało Hoffy. Operacja: Artroskopia kolana lewego. Shaving MM. Przecięcie zrostów i przerosłego fałdu pośrodkowego. Shaving MFC. Koblacja. Debridement. Drenaż m. Redona.
Dzisiaj kolano dokucza podobnie jak przed zabiegiem artroskopii, boli cały czas, a po dłuższym chodzeniu, staniu ból się nasila. Czasem czuję jakby ciepło lekkie pieczenie. Dziwny ucisk i przy siedzeniu często prostuję nogę, bo mam wrażenie jakby blokowania kolana. Proszę o pomoc czy jest dla mnie jakieś leczenie, które pozwoli mi na normalne życie bez ciągłego bólu mam dopiero 35 lat i to za wcześnie, aby zmagać się z ciągłym bólem i nie móc normalnie funkcjonować. Dodam, że w wieku 25 lat uległam wypadkowi samochodowemu, w którym doznałam złamania kości krzyżowej, gałęzi górnej kości łonowej oraz kości kulszowej po stronie lewej, złamania wyrostka poprzecznego lewego L5. Z tego powodu zmagam się również z częstym bólem do tego dochodzi to kolano jestem załamana... Czy jest dla mnie jakaś nadzieja?? Proszę o radę?
Tak , jest nadzieja.

Musiałbym to ocenić podczas badania. Jeśli podróż do Świdnicy to nie problem.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Niejasna jest dla mnie przyczyną wyjściowa problemów z kolanem. Istnieje kilka możliwych rozwiązań, uzależnionych od pełnego obrazu klinicznego Pani dolegliwości
Dzień dobry.
Na podstawie samych opisów dolegliwości ciężko dać jednoznaczną odpowiedź. Zapewne główną przyczyną dolegliwości bólowych jest ubytek chrząstki na kości udowej lub zmiany zwyrodnieniowe tej okolicy. Aby dać odpowiedź najlepiej by było wykonać rezonans magnetyczny kolana i wynikiem (a także płytą cd) przyjść do poradni ortopedycznej.
W razie chęci zapraszam
Dzień dobry, sądząc z opisu sytuacja jest skomplikowana, ale prawie zawsze jest jakieś rozwiązanie. Żeby podjąć wiążące decyzje terapeutyczne musiałbym Panią zbadać i uzupełnić wywiad lekarski.
Trzeba podrążyć Pani przypadek tj. zbadać dokładnie kolano i zlecić nowe badania obrazowe. Może to być np. nowe uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. Mając wszystkie dane można rozpocząć odpowiednie leczenie.
Trzeba zdiagnozować stawy wykonując badanie rezonansu magnetycznego.
Utrzymujące się dolegliwości sugerują , iż wydzielony fragment martwicy chrzęstno-kostnej dalej powoduje niszczenie stawu - staw wymaga dalszego leczenia. Proszę wykonać aktualny Rezonans Magnetyczny stawu kolanowego i zapraszam na konsultacje.
Dziękuję za pytanie. Prezentowane przez Panią objawy wynikają najprawdopodobniej z uszkodzeń w obrębie chrząstki stawowej. Oddzielająca martwica chrzęstno-kostna jest chorobą uszkadzającą chrząstkę szklistą na bazie zmian w obrębie tkanki kostnej leżącej bezpośrednio pod chrząstką stawową. Chorzy cierpiący na tą chorobę wymagają zazwyczaj leczenia operacyjnego. W opisie zabiegu przedstawionym przez Panią nie znalazłem informacji o zastosowanej technice naprawczej w obrębie ubytku chrząstki. W mojej opinii wymaga Pani rzetelnej diagnostyki klinicznej i obrazowej w celu zaplanowania leczenia operacyjnego.
z wyrazami szacunku
Paweł Zalita