Choruję na nerwicę lękową, fobię społeczną oraz depresję razem takie 3 w 1. Biorę lek Sertagen 100 m

7 odpowiedzi
Choruję na nerwicę lękową, fobię społeczną oraz depresję razem takie 3 w 1. Biorę lek Sertagen 100 mg zaczynałem od dawki 25 mg, później 50 a teraz 100. Szczerze od listopada 2017 leki biorę już do sierpnia 2018 w listopadzie mam wizytę u doktor Wolskiej. Być moze pan zna, być może nie. Jednak interesuje mnie psychoterapia prywatnie oraz poradnictwo co i jak i le wizyt potrzeba by wyleczyć/zaleczyć moje schorzenie. Czy to jest wyleczalne jeżeli nie chociaż można to jakoś zaleczyć do jakiegoś stopnia ? Wiem ze nie mogę się napić alkoholu, po bawić się itp. bo ucisk w głowie, brak równowagi, zawroty głowy, niskie poczucie wartości typu ze niski jestem, chudy itp. to urojone kompleksy których wcześniej nie dostrzegałem, proszę mi powiedzieć ile wizyt bym potrzebował by móc oszacować koszty na całkowitą terapię u Pana ? Bo na NFZ nie wierze w psychologów a kolejki po 3 miesiące+ to za długo, więc ile bym musiał odłożyć na terapię powiedzmy poznawczo-behawioralną na początek ? Mam 27 lat wiem ze najlepsze lata juz zmarnowane ale nie chce do konca zycia zyc ze stracehem przed ludzmi, kobietami.
Pisze Pan, że najlepsze lata już zmarnowane ... Rozumiem, że Pana dolegliwości utrudniają w znacznym stopniu codzienne funkcjonowanie, niemniej moje terapeutyczne doświadczenie podpowiada, że praca nad sobą przy wsparciu terapeuty może ten stan rzeczy w znacznym stopniu zmienić. Trudno z góry określić czas trwania terapii. Proszę jednak pamiętać, że to nie jest tak, iż dopiero po zakończeniu terapii poczuje się Pan lepiej. To jest proces, podczas którego zmiany następują sukcesywnie. I to ostatecznie Pan decyduje o czasie trwania terapii. Spotkania odbywają się standardowo raz w tygodniu , koszt ustala indywidualnie terapeuta. Serdecznie zachęcam do sięgnięcia po ten rodzaj wsparcia i życzę powodzenia.

Witam. Psychoterapia jest to zazwyczaj dostosowuje go do potrzeb indywidualnych pacjenta. Zakłada się żeby spotkanie odbywały się min 1xw tygodniu przez okres ok 6 m-cy minimum. Psychoterapia w połączeniu z farmakoterapia ma szansę powodzenia, lęki sa elementem psychoterapii i nie oceniałabym swojego życia jako skończonego
Leczenie nerwic jest leczeniem długoterminowym, na pewno kilka miesięcy w spotkaniach 1 raz w tygodniu. Każda osoba przychodząca do gabinetu z pozornie ta samą jednostką chorobową jest odmiennym człowiekiem z swoimi doświadczeniami, przeżyciami, schematami. Określenie czasu terapii jest sprawą bardzo indywidualną, zależną od motywacji, chęci wglądu, możliwości osoby i relacji z terapeutą. Objawy nerwicowe mają tendencje do nawracania jednak skuteczna psychoterapia pozwala obniżyć takie ryzyko. 27 lat to dobry wiek na podjęcie pracy do zmiany, zawsze można przyjść za 10 lat tylko czy warto czekać ?
Dzień dobry, pracuję w nurcie integracyjnym, pozwalającym dostosować formę interwencji do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Zazwyczaj spotykam się z Pacjentami raz w tygodniu, od kilku do kilkunastu miesięcy. Bardziej szczegółową informację co do częstotliwości i długości spotkań uzyska Pan w trakcie bezpośrednich konsultacji. Życzę wszystkiego dobrego.
Dzień dobry. Z tego co Pan napisał, może wynikać że nosi Pan w sobie traumę rozwojową C - PTSD. Zapraszam do gabinetu. Pozdrawiam Paweł Wróblewski.

Witam, myślę że warto by zdecydował się Pan na długoterminowy proces psychoterapii indywidualnej. Taki proces trwa od 2 do 3 lat. Pracuje od kilku lat z osobami cierpiącymi z powodu nerwicy wiec jeśli jest Pan z Wrocławia lub okolic i ma Pan decyzję o podjęciu terapii indywidualnej to zapraszam. Pozdrawiam serdecznie - Krzysztof Pawluszko
Witam serdecznie opisane i wymienione przez Pana choroby jak i zaburzenia są skutecznie leczony w procesie terapeutycznym. Pracuje w nurcie erickosonowskim , który posiada wiele narzędzi dających powodzenie procesu leczenia. Czas trwania terapii i częstotliwośc spotkan ustala się na początkowych spotkaniah podczas zawierania tzw. kontraktu, to jednak Pan jest tutaj najważniejszy i decyduje o tym jak często spotkania maja się odbywać, co też jest zalezne od celu terapii jaki ustala się z terapeutą. Najczęscirj jednak skutecznośc jest wysoka przy cyklu spotkań raz w tygodniu, proces bowiem wymaga budowania relacji systematycznie.
Problemy wymienone przez pana można z powodzeniem przepracowac w gabinecie psychoterapeuty do czego pana zachęcam. Jest pan młodym człowiekiem, a terapia daje duże szanse na rozwój, samoświadomość i osiągnięcie celów.
Uważam też, iż fakt kontaktu Pana na portalu wskazuje, iż posiada Pan do tego motywację, którą z pomocą specjalisty może spowodować korzystne zmiany.
Zachęcam do psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie.