Choroba Kienbocka

6 odpowiedzi
Witam. w kwietniu zdiagnozowano u mnie chorobę kienbocka. Stosowane leczenie: unieruchomienie konczyny, zabiegi fizykoterapii,a na końcu w lipcu, zastrzyk sterydowy. Na chwile pomogło ale teraz ból sie nasila, ruchliwość nadgarstka maleje. Stoje teraz przed wyborem leczenia osoczem bogatopłytkowym ale nigdzie nie znalazłem rzetelnych informacji na temat skuteczności tej metody. Jakie leczenie Pan by zaproponował?
Konieczna jest ocena rtg - . Ogólnie choroba zazwyczaj wymaga leczenia operacyjnego w zależności od fazy choroby . Oczywiście można stosować różne techniki rewaskularyzacyjne , ale skuteczność jest raczej niepewna

Można spróbować PRP np 5 iniekcji w odstępach cotygodniowych.
Prawidłowa odpowiedź na tak zadane pytanie to : to zależy.
Zależy od tego jakie to stadium choroby, zależy od wykonywanego zawodu, wieku, oczekiwań co do sprawności, obrazu RTG, obrazu MRI. Żeby móc więcej powiedzieć potrzebuję więcej danych.
Leczenie ch. Kienbocka zależy od jej stopnia zaawansowania. Aby udzielić rzetelnej odpowiedzi na pytanie, musiałbym zapoznać się z wynikami badań.
wszystko zależy od postępów leczenia, nie jestem przekonany co do skuteczności osocza w tym wypadku
Problem wynika ze słabego unaczynienia tej kości. W moim Oddziale stosowaliśmy podanie PRP do kośći z dobrym efektem. Czasami rozwiercenie kości już pobudza do naprawy.
Warto zrobić badanie MRI, żeby określić stopeiń unaczynienie tej kośći.