Chciałem się zapytać co mam robić? Odczuwam od dłuższego czasu smutek/ przygnębienie. Czasami ogarni

7 odpowiedzi
Chciałem się zapytać co mam robić? Odczuwam od dłuższego czasu smutek/ przygnębienie. Czasami ogarnia mnie złość/ zdenerwowanie. Męczy to mnie. Ciężko wyrażać mi emocje. Wszystko przeżywam ‚w srodku’. Czasem ogarniają mnie myśli, gdy dzieś jestem (np. w pracy, na wspólnocie) po co ja tutaj jestem. Ciężko jest mi się otworzyć/ powiedzieć coś, gdy jest duża grupa ludzi. Czasami czuje się taki do niczgo. Proszę o poradę. Pozdrawiam, Łukasz.
Dzień dobry. Wspomina Pan o trudności w wyrażaniu emocji oraz siebie w stosunku do innych ludzi. Kieruje Pan przeżycia do wewnątrz. Emocje te nazywa Pan "męczącymi". Ponadto wspomina Pan o poszukiwaniu sensu w tym, co Pan robi. Warto skonsultować się z psychologiem - być może podjęcie psychoterapii (najlepiej w nurcie psychodynamicznym lub egzystencjalnym) pozwoli Panu na dotarcie do "sedna" siebie samego. Pozdrawiam.

Rozumiem, że Pan cierpi i chce zmienić swoje zachowanie. Jeśli jest Pan zdeterminowany powinien Pan się udać na konsultację w celu wypracowania i wdrożenia strategii/ planu zmiany behawioralnej. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, może udałoby się Panu porozmawiać z kimś, do kogo ma Pan zaufanie, kto umiałby życzliwie Pana zrozumieć. Można też spotkać się z psychoterapeutą, spróbować ustalić powody pogorszenia samopoczucia. Terapia uczy, jak wyrażać swoje emocje, jak rozumieć siebie, pomaga w zrozumieniu swego miejsca wśród ludzi, rozpoznać swoje potrzeby, cele, dysfunkcyjne myśli, które Pana przygnębiają itd. W terapii może Pan ustalić, czego Pan oczekuje, wspólnie ustalić sposoby pracy, by najpełniej realizować swoje życie. Pozdrawiam
Dzień dobry. Proszę udać się do psychoterapeuty. Pozdrawiam
Witam,
Problemy, które Pan opisuje z dużą pewnością są wskazaniem do spotkania w ramach konsultacji terapeutycznej a później psychoterapii. Decyzja oczywiście należy do Pana. Ma Pan tendencje do przeżywania większości emocji "w środku" czyli wewnątrz siebie. Takim bezpiecznym miejscem na zrozumienie swojego funkcjonowania jest gabinet psychoterapeuty. Zachęcam Pana aby nie poprzestał Pan na szukaniu pomocy na poziomie porad internetowych. Wejście w relacje terapeutyczną może skuteczniej i trwalej poprawić Pana samopoczucie.
Zapraszam na sesję konsultacyjną. Jeżeli zdecyduje się Pan na spotkanie ze mną to proszę się umówić przez stronę ZnanyLekarz.pl albo bezpośrednio poprzez wejście na moją stronę internetową zbigniewmarciniak-psychoterapia.pl na której znajdzie Pan do mnie nr telefonu.
Pozdrawiam serdecznie,
Zbigniew Marciniak
Panie Łukaszu, warto byłoby zająć się sobą i sprawdzić, co blokuje przeżywanie emocji, a co wywołuje ich nadmiar. Do tego potrzebny byłby specjalista, który pomoże Panu zrozumieć i przeżyć to, co się z Panem dzieje. Proszę pomyśleć o psychoterapii i pomóc sobie. Pozdrawiam. Edyta Olczak-Kaczoń
Dzień dobry! Potrzebuje Pan pomocy, dzięki której zobaczy Pan, co stanowi Pana problem, sygnalizowany przez emocje, a więc konsultacja psychologiczna, a potem być może praca terapeutyczna.