Chciałabym zapytać jak zwiększyć swoją odporność? Mam 29 lat. W ciagu ostatniego roku brałam 6 antyb

6 odpowiedzi
Chciałabym zapytać jak zwiększyć swoją odporność? Mam 29 lat. W ciagu ostatniego roku brałam 6 antybiotyków (próbowalam zwalczac infekcje bez antyb.ale sie nie udawało-glownie bakterie coli w moczu). Teraz biorę siódmy antybiotyk. Oczywiście biorę probiotyk i jem jogurty naturalne. Jak moge wzmocnić swoją odporność po tylu antybiotykach, ktore pewnie mocno zniszczyly juz mój organizm?
Jeśli problem dotyczy głównie infekcji dróg moczowych, to należałoby pochylić się nad pytaniem, dlaczego tak często się powtarzają: czy jest to sprawa niedoleczenia, czy skutek jakichś anomalii rozwojowych lub pozapalnych, czy może skutek przenoszenia infekcji z dróg rodnych itp.itd. Jest szereg preparatów roślinnych, odkażających i poprawiających odporność dróg moczowych, są dostępne bez recepty, proszę zapytać w aptece.

To trudne pytanie ale może Pani np. wzmacniać się fizykalnie -sauna, regularne ćwiczenia, dodatkowo przyjąć preparaty stymulujące odporność ja czasem zalecam Rybomunyl, lub udać się do poradni zaburzeń odporności celem diagnostyki jej zaburzeń. Proszę jednak robić to wszystko pod kontrolą lekarską.
Istnieją szczepionki np. Uro-Vaxom, które potencjalnie mają zapobiec częstym zakażeniom dróg moczowych właśnie wywoływanych przez E. coli. Istotne dane to czy u Pani są jakieś problemy ginekologiczne, intensywność współżycia seksualnego. Warto byłoby wykonać posiew moczu.
Witam.Warto sprawdzić poziom witaminy D3 w surowicy krwi i w razie niedoboru uzupełnic jej zawartość,poniewaz własnie ta witamina reguluje procesy odporności. Probiotyk pobrać nieco dłużej i zastanowic się nad szczepionką przeciw bakteriom powodującym zapalenia dróg moczowych(np Urovaxom)Pozdrawiam.
Jak rozumiem , z pytania, cierpi Pani na nawracające zakażenia układu moczowego. Pierwsza sprawa - to należy przeprowadzić diagnostykę układu moczowego - dlaczego pojawiają się kolejne zakażenia. Następna ważna sprawa - to , jak Pani słusznie zauważyła , to podniesienie własnej odporności po antybiotykach. Probiotyki i jogurty - to dobry sposób. Dodałabym do tego wzrost aktywności fizycznej. Wskazana jest także wizyta lekarska celem wyjaśnienia - czy nie warto wykonać odpowiednich badań stwierdzających przyczyny spadków odporności.
Witam serdecznie.
Przede wszystkim skupiłabym się w Pani przypadku na dokładnej diagnostyce układu moczowego celem wykluczenia zmian,które mogą być przyczyną nawracających infekcji dróg moczowych.Mam tu na myśli badania biochemiczne-(kreatynina, morfologia, OB, CRP, glukoza) oraz badania obrazowe - USG jamy brzusznej, celem wykluczenia zmian powodujących problemy w odpływie moczu (wady układu moczowego,kamienie,guzy).
U młodych kobiet należy również wziąć pod uwagę aktywność seksualną,która może zwiększać podatność na zakażenia.Sugerowałabym również diagnostykę ginekologiczną.
Natomiast jeżeli chodzi o wzmocnienie odporności (oczywiście po wykluczeniu innych chorób) zaleca się przez dłuższy okres stosowanie probiotyków po intensywnej antybiotykoterapii.
Warto rozważyć włączenie szczepionki doustnej Uro-Vaxom przeciwko Escherichia coli -która zapobiega i wspiera leczenie zakażeń układu moczowego.
Istotna jest również higiena intymna.
Proszę pamiętać również przy ewentualnym kolejnym posiewie lub badaniu og.moczu o dokładnym przygotowaniu się do badania:
-jałowy pojemniczek.
-mocz poranny.
-przed pobraniem próbki moczu.
-dokładne umycie okolic intymnych (woda z mydłem).
-oddanie moczu ze środkowego strumienia.
Wspominam o tym ponieważ niestety często badanie jest nieprawidłowo wykonane i może sugerować infekcję, której nie ma. Podejrzewam,że odpowiedź na pytania uzyska Pani u swojego lekarza prowadzącego.Pozdrawiam serdecznie.