Chciałabym wiedzieć w jaki sposób mogę pomóc swojemu chłopakowi i z jakim lekarzem powinien on się s

2 odpowiedzi
Chciałabym wiedzieć w jaki sposób mogę pomóc swojemu chłopakowi i z jakim lekarzem powinien on się spotkać i nad czym powinien zacząć pracować. Ma on problemy z wyrażaniem swoich uczuć i opowiadaniu o swoich frustracjach, zdarza się często tak, że jak nie spodoba mu się jakaś rzecz, coś jest inaczej niż jak on tego oczekiwał to wpada w dużą złość, od razu ma zły humor, ale jak próbuję z nim pogadać i pytam o co konkretnie chodzi i co mu się nie podoba albo proszę, żeby mi to wytłumaczył to słyszę tylko, że nie chce już o tym gadać i koniec tematu. Zdarza się, że ze złości rzuca np, telefonem albo jakimiś innymi drobnymi rzeczami. Jest już na takim etapie, że wie, że ma problem i za szybko się denerwuje, chciałby to zmienić, ale obawiam się, że nie wie jak to zrobić, ani do kogo się zgłosić. I chciałabym mu w tym pomóc, stąd ta moja wiadomość. Dziękuję z góry za pomoc.
Dobrze, że chłopak zdaje sobie sprawę z tego, że ma problem, bo nikt za niego tego problemu nie rozwiąże. Tylko on sam może coś zmienić drogą psychoterapii. Jednak, aby coś zmienić musi chcieć. A żeby chcieć musi widzieć i czuć, że to mu przeszkadza w życiu. Wtedy sam może podjąć świadomie decyzję, aby zgłosić się do psychoterapeuty. Dlatego największą pomocą dla niego będzie uświadomienie mu tych momentów, w których jego zachowanie ewidentnie mu szkodzi, w taki sposób, że bardzo to odczuwa. Powodzenia!

Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić temat podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!