Chcę umrzeć ! Od dłuższego czasu nie chce mi się żyć, chciałabym umrzeć, ale nie mam odwagi się z

2 odpowiedzi
Chcę umrzeć !

Od dłuższego czasu nie chce mi się żyć, chciałabym umrzeć, ale nie mam odwagi się zabić. W skrócie: mam pracę której nienawidzę, każde pójście do niej wiąże się z nagłym płaczem, chciałam założyć własną działalność ale nie stać mnie na to, jestem zakochana w facecie bez wzajemności od 13 lat, zostałam odrzucona, nie mam żadnych znajomych.
Wszystko się do tego stopnia skumulowało, bardzo mnie to przytłoczyło, nie widzę sensu w niczym, nawet żeby wstać i funkcjonować przez jakieś 12 godzin. Co robić w tej sytuacji? Bardzo proszę o pomoc.
Dzień Dobry.
Czytająć Pani wpis odnoszę wrażenie, że musi być Pani niezwykle ciężo. Wiele rzeczy w Pani życiu się skumulowało. Nikt nie zna odpowiedzi na Pani pytania lepiej niż Pani sama (wg zasady : "Ludzie znają rozwiązania, ale jeszcze nie wiedzą że je znają" M. Edison. ). Aby jednak je z Pani wydobyć bardzo pomocny będzie psychoterapeuta. Biorąc pod uwagę myśli samobójcze Pani towarzyszące proponuję udać się na konsultację psychiatryczną.
Pozdrawiam

Dobry wieczór! Pani historia mnie poruszyła. Cierpi Pani z powodu nieszczęśliwej miłości, braku znajomych, pracy, której Pani nienawidzi czy braku środków finansowych na spełnienie swoich zamierzeń i zakłada Pani zapewne, że już nic w Pani życiu nie zmieni się na lepsze (to nazywa się myśleniem negatywnym). Ale los swój można odmienić: znaleźć na początek bardziej satysfakcjonującą pracę, chociażby jednego, dwóch znajomych.
Z czasem mogą przyjść i miłość i pieniądze. Ale najważniejsze jest ZDROWIE, (bo bez niego trudno cokolwiek osiągnąć), a to jak słychać w Pani wypowiedzi zostało mocno nadszarpnięte przez trudne doświadczenia życiowe. Trzeba zacząć od podreperowania zdrowia. Dlatego zalecam zwrócenie się po PILNĄ!!! konsultację i pomoc najpierw do lekarza psychiatry, a w następnej kolejności również do psychoterapeuty. Czasem trzeba pobrać leki antydepresyjne albo nawet dać się zamknąć w szpitalu na oddziale psychiatrycznym, aby odkryć nową, silniejszą siebie, która będzie w stanie zawalczyć i osiągnąć jeszcze wiele. Samobójstwo nie jest rozwiązaniem. To, że zwraca się Pani chociażby z tym pytaniem do specjalistów świadczy o Pani WOLI ŻYCIA i poszukiwania wyjścia z tego tunelu (to tylko iluzja) bez wyjścia (ZAWSZE SĄ JAKIEŚ WYJŚCIA). Życzę odwagi w pokonywaniu trudności i docieraniu do ludzi, którzy mogą pomóc.