brak odwagi na rozmowe z dziewczyna,na ulicy

3 odpowiedzi
Brak odwagi podejscia do dziewczyny na ulicy. Nie wiem o czym rozmawiac, Jak zapytac ,o Co zapytac.Co prawda Sam rozmawiac dziewczyna mi na uczelni, w szkole policealnej ale na ulicy jakos niebardzo mam odwagi podejsc do dziewczyny zagadac.W szkole rozmawiam o sportier, muzyce,o zajeciach, nauce itp.Na wszystkich tematy. Pomijajac polityke, o czym rozmawiac z dziewczyna ,a nierozmaeiac z dziewczyna
Jakos Nie mam pomuslu na rozmowe z dziewczyna, mialem wiele razy ze chcialbym podejscia do dziewczyny ale krepuje, wstydze, boje sie itp
Nie specjalizuję się w kreowaniu pomysłów na rozmowę z dziewczyną na ulicy. Proszę poszukać pomocy gdzie indziej. Pozdrawiam serdecznie

Dobry wieczór. Pisze Pan o trudności w nawiązywaniu i kontynuowaniu konwersacji. Wydaje mi się jednak, że problem, który Pan sygnalizuje jest głębszy - dotyczy funkcjonowania w relacjach. Z jakiegoś powodu czuje Pan brak wewnętrznych zasobów, które nazywa Pan "trudnościami z podejściem ". Mógłby Pan typowo warsztatowo popracować nad swoim problemem. Ja jednak zalecam głębszą pracę - psychoterapię, dzięki której będzie Pan miał mozliwość odnalezienia przyczyny swoich trudności. Pozdrawiam.
Witam,
Polecam konsultację ze specjalistą.
Psychoterapeuta powinien pomóc określić co w tej sytuacji jest problemem. Czy wspomniana swobodna rozmowa z dziewczyną na ulicy jest celem samym w sobie, czy też jest to tylko środek do zaspokojenia np. potrzeb relacyjnych. I może są też na to inne sposoby. A może faktycznie chodzi o "brak odwagi" i podłoże psychologiczne tego aspektu.
Najlepiej, najprościej i najszybciej jest to określić podczas bezpośredniej konsultacji.

Pozdrawiam
Michał Szadkowski