brak odpornosci po antybiotyku

4 odpowiedzi
Witam,nie wiem czy wogóle mi pani coś podpowie ale jak mówią tonący brzytwy się chwyta.Mój tata 67l. w maju b.r. miał usunięty pęcherz moczowy(nowotwór złośliwy pt2) zostały wyłonione 2 urostomie brzuszne z wsadzonymi tam cewnikami.Po operacji mimo dodatkowych obciąrzeń(udar mózgu i zawał) bardzo szybko doszedł do siebie.Lecz radość trwała krótko; od końca maja do teraz był około 10 dni w domu reszta to pobyty w szpitalu spowodowane nagłą,wysoką 40 gorączką.Posiew wykazał bakterię (urosepsa) zaaplikowano serię x2 antybiotyku-bakteria znikła.Wrócił do domu i znów po 2 dniach gorączka kolejny posiew znów bakteria i tak w kółko...aż bakteria znikła ale niestety bardzo wysoka gorączka nadal atakuje.Przerzuty tk wykluczyło doktorzy rozkładają ręce.CRP SKACZE GORĄCZKA TEŻ a dodatkowo od 3 dni przyszedł całkowity brak apetytu,omdlenia,dziwne apetyty i ogólne osłabienie połączone z podłamaniem nerwowym.Nie wiemy co robić,może to jakaś grzybica spowodowana wyjałowieniem po długiej antybiotykoterapii...nie wiem jestem mech.sam.nie lekarzem , czytam i pytam gdzie mogę bo nie mam zamiaru patrzeć bezczynnie jak człowiek niby zdrowy bez powodu umiera.Jeżeli jest możliwość to bardzo proszę o jaką kolwiek podpowiedź,może do kogo się udać w Poznaniu.Z góry serdecznie dziękuję.
Problem rzeczywiście duży, myślę że to cały czas nawracająca infekcja dróg moczowych, to ona daje te objawy - również osłabienie, brak apetytu itp. Nie sądzę ze to grzybica. Nie potrafię Panu pomóc, nie znam nikogo w Poznaniu, bardzo mi przykro, na jakim oddziale Tata był ostatnio leczony?

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
ciężka sprawa - nie za bardzo czuje się kompetentny bez dokumentacji i badań - to że w jednym posiewie nie ma bakterii nie oznacza że nie może ona się powtórnie pojawić - tak więc może to być infekcja układu moczowego. Poza tym zrobiłbym morfologię krwi, powtórnie CRP i posiew moczu i ew. rtg klatki piersiowej. Oczywiście grzybica też wchodzi w grę ale trudno to zdiagnozować. Sama gorączka może być też wynikiem choroby nowotworowej - rak pęcherza nie rokuje dobrze niestety... Chociaż jak Pan mówi urolodzy wykluczają przerzuty... Najbardziej prawdopodobna jest infekcja dróg moczowych - posiew moczu w kierunku bakterii i grzybów oraz w/w badania powinny chociaż coś pomóc w ustaleniu przyczyny...
Nie leczy się przez internet ,ale może powinno się zrobić tomografię głowy ,bo może to być ropień w mózgu
Witam. Proponowałabym wizytę u specjalisty chorób zakaźnych dlatego, że przebieg wydarzeń może wskazywać na zakażenie bakteryjne bądź rzeczywiście grzybicze. Potrzebne są posiewy bakteriologiczne, nykologiczne (grzybicze) żeby znaleźć przyczynę, gdyż to umożliwi celowane leczenie. Niestety nie jestem w stanie podać więcej szczegółów bez wyników badań. Na pewno cenna byłaby pomoc urologa i onkologa. Pozdrawiam.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.