Bardzo serdecznie mam taki mianowicie problem w moim małżeństwie okazało się że moja żona mnie Zdrad

3 odpowiedzi
Bardzo serdecznie mam taki mianowicie problem w moim małżeństwie okazało się że moja żona mnie Zdradzała moja żona po powrocie z zagranicy zdradziła mnie najpierw z moim bratem 17 letnim później ze swoim byłym z przed lat a na dodatek znalazła sobie nową pracę i jeszcze tam umawiał Asię z kierownikiem kilka razy ogólnie to wszystko trwało około czterech miesięcy kiedy jej to wszystko udowodniłem ona teraz bardzo szczerze tego żałuję nie wie jak to wytłumaczyć co się z nią stało i bardzo chcę do mnie wrócić z tym że ja nie umiem sobie poradzić z tą całą sytuacją mamy dziecko Wspólny dom a na dodatek ja zostałem za granicą jesteśmy osobno Bardzo proszę was o opinie
Dzień dobry,
Nie mogę Panu powiedzieć jednoznacznie, co zrobić w tej sytuacji. Wszystkie rozwiązania niosą ze sobą konsekwencje zarówno pozytywne, jak i negatywne i to Pan będzie odczuwał ich skutki. Dobrym rozwiązaniem byłyby wizyty u psychologa/psychologa psychoterapeuty będące dla Pana wsparciem w tej trudnej sytuacji. Odradzałabym natychmiastowe działanie i podejmowanie ważnych decyzji pod wpływem emocji. Powinien Pan dać sobie sporo czasu na ochłonięcie i zastanowienie się nad tym co, robić dalej. Jeśli wybaczy Pan żonie to być może jeszcze wiele szczęśliwych lat przed Panem i Pana rodziną spędzonych razem. Niestety istnieje także ryzyko, że żona wróci do zdrad tym bardziej, że w przeszłości zdarzały się wielokrotnie. Jeśli rozstanie się Pan to z jednej strony możliwość uniknięcia takiej sytuacji i ułożenia sobie życia na nowo a z drugiej ryzyko samotności i tęsknoty za dawnym życiem. Rozumiem, że jest Panu z tym bardzo ciężko i że przed Panem bardzo trudne wybory. Niestety ostateczna decyzja należy do Pana a psycholog, jeśli zdecyduje się Pan na tego typu wsparcie może jedynie towarzyszyć w podejmowanych wyborach. Pozdrawiam serdecznie

Historia, którą Pan opisuje na pewno przyniosła Panu wiele cierpienia i innych szalenie trudnych emocji, z którymi musiał Pan sobie radzić. Dla siebie, dla Was, dla Waszego dziecka. Według mnie, aby w pełni odpowiedzialnie i świadomie mógł Pan podjąć jakąkolwiek decyzję, musi Pan te trudne uczucia przepracować pod okiem dobrego psychoterapeuty. Dopiero wtedy będzie miał Pan pewność, że już Panem nie rządzą i że może Pan zacząć żyć "na nowo" z żoną lub bez niej. Jeżeli z żoną, to i terapia małżeńska mogłaby Wam pomóc na nowo się rozumieć, porozumieć i odbudować Was jako rodzinę.

Trzymam mocno za Pana kciuki, bo wierzę, że przeszedł Pan bardzo dużo.

Łączę pozdrowienia,
Patrycja Wójcik
Proszę siebie zapytać, dlaczego chciałby Pan pozwolić żonie na powrót?