10 dni temu miałam wykonaną mezoterapię igłową preparatem mesohyal. Jednak do dnia dzisiejszego wokó

8 odpowiedzi
10 dni temu miałam wykonaną mezoterapię igłową preparatem mesohyal. Jednak do dnia dzisiejszego wokół lewego oka i na skroni w miejscu podania preparatu mam takie wypukłe punkty (wygląda to jak zaraz po mezoterapii dawka preparatu) 2 są czerwone reszta to wyczuwalne grudki,które są twarde,ale przecież to juz tydzień i preparat powinnien się wchłonąć.Część "krost" była intensywnie czerwona,ale po zastosowaniu maści bedicort złagodniały .nie mam możliwości konsultacji z lekarzem ponieważ zabieg wykonywała kosmetyczka,która miała na to certyfikat,ale teraz wątpię w jej profesjonalizm (więcej nie dam się na to nabrać,ale w tej chwili finanse u niej utopiłem) Jej rada to microdermabrazje ,która nic nie pomogła .2smarowac maścią ichtiolową choć zmiany nie są zapalne czy też ropne.3 czekać na wchłonięcie lub rozpuścić preparat hialuronidazą. Proszę o informacje co mogę zrobić jeszcze w domu,lub czego oczekiwać od kosmetyczki celem poprawy wykonanego zabiegu
Jeśli jest Pani z Radomia- zapraszam na konsultacje w czwartek4 stycznia od 12 do 18. To trzeba obejrzeć!

Witam,
Kwas haliuronowy nieusieciowany wykorzystywany do mezoterapii utrzymuje się w skórze 1 dzień, także nie ma sensu stosować hialuronidazy.
Myślę, że przede wszystkim powinna się Pani skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej. Niestety z samego opisu ciężko wywnioskować charakter tych zmian.
Pozdrawiam.
Dzień dobry. Proponuję zgłosić się do specjalisty dermatologa. Niestety opis objawów podawany przez pacjenta, nawet najbardziej szczegółowy, nie zawsze odpowiada objawom postrzeganym podczas badania przedmiotowego przez lekarza.
Ja zajmuję się chirurgią.
Z poważaniem GK
Na takie zabiegi nalezy udawac sie do lekarza.
Wymagana kontrola w poradni i ocena ale powinno sie wchlonac.
Powinna Pani skonsultować się z lekarzem. Opisywane zmiany wskazują na stan zapalny, który może wynikać z wielu czynników (takich jak: nieprawidłowe podanie, zainfekowanie miejsc wkłucia, nieodpowiedni preparat - niezarejestrowany do iniekcji i wiele innych). Lista możliwych powikłań po zabiegach medycyny estetycznej jest bardzo długa. Najważniejsze aby lekarz umiał poradzić sobie gdy takie powikłanie nastąpi. Problem zaczyna się gdy zabieg wykonywała osoba bez odpowiednich kwalifikacji, która o leczeniu powikłań nie ma żadnego pojęcia.
Szanowna Pacjentko,
Kosmetyczki nie mają uprawnień do wykonywania mezoterapii. Każdy preparat podany powinien być przez lekarza lub na zlecenie lekarza. Nie ma w Polsce kosmetyczki, która ma takie uprawnienia, bo takich uprawnień nie zdobywa się certyfikatami, ale odpowiednimi kwalifikacjami wynikającymi z wykonywanego zawodu.
Cieżko wypowiedzieć się na temat powikłań spowodowanych przez kogoś nieprofesjonalnego, bo wszystko mogło się wydarzyć. Mogę jedynie zaprosić na konsultację.
pozdrawiam serdecznie,
Wojciech Szychta
Witam, POlecam uzycie hialuronidazy dla rozpuszczenia źle podanego kwasu hiluronowego a potem zastosowanie antybiotyku w maści, tak aby nie powstaly zwłóknienia.Pozdrawiam
Konieczna jest konsultacja lekarska a utrzymujące się grudki wymagają rozpuszczenia hialuronidazą,
Pozdrawiam, Katarzyna Mudel