Pytania pacjentów (167)
-
Jestem po operacji nosa (rak p lasko nablakowy)mam przywrócony przepływ powietrza zrobiona przegroda
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Celem oceny możliwości korekcji, konieczna jest osobista konsultacja. Pozdrawiam, T.Witwicki
-
Od 2 tygodni cierpię na bardzo silny ból nadgarstka prawej ręki, promieniujący od kciuka aż do łokci
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Z Pani opisu, bez badania klinicznego, trudno jest postawić diagnozę i zlecić badania. Polecam zgłosić się do lekarza ortopedy lub chirurga plastyka zajmującego się ręką celem… Więcej
-
Witam.Miałam wykonywaną mezoterapie mikroigłową biustu i od tego czasu boli mnie pierś.Zabieg wykony
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, polecam zgłosić się do chirurga. Najlepiej też proszę zapoznać się z informacjami o podanym w drodze mezoterapii preparacie. Wskazane jest również wykonanie USG piersi, co zwiększy… Więcej
-
Witam, Tydzień temu miałem podbite oko, opuchlizna ładnie schodzi. Natomiast mam problem, że pod
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, na skutek stłuczenia nerwu może dojść do czasowej utraty jego funkcji. Zwykle wraca po kilku tygodniach. Jeżeli uraz nie był bardzo mocny i nie doszło do uszkodzenia części kostnych,… Więcej
-
Witam. Mam 40 lat i jestem matką 2 dzieci obydwoje urodzeni przez cięcie cesarskie. 6 lat temu miała
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, tak, jest to możliwe. Siatka nie przeszkadza w przebyciu kolejnej ciąży. Pozdrawiam, T.Witwicki
-
Witam. Czy asymetria części chrzestnej nosa nie oznacza, że po korekcie będą większe tendencje do as
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, zakończenie wzrostu nosa następuje u dziewcząt ok. 18 r.ż., u chłopców ok. 21 r.ż. Po tym czasie praktycznie nos nie rośnie. A więc blizna pooperacyjna nie wpłynie negatywnie na rosnące… Więcej
-
dzien dobry, 6 lat temu na lekcji wychowania fizycznego doznałem urazu nosa- tego samego dnia pojech
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, polecam zgłosić się do oddziału chirurgii plastycznej z rozpoznaniem "nos po urazie" i najprawdopodobniej zostanie Pan zakwalifikowany do zabiegu. Pozdrawiam, T.Witwicki
-
Jestem drugi dzień po zabiegu powiększania ust , zaniepokol mnie wygląd moich ust .tzn. wystąpił sil
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam, polecam zgłosić się z wątpliwościami do lekarza, który wykonał zabieg. Pozdrawiam, T.Witwicki
-
Witam ..rozpoznano umnie pod lewą piersią guza..na ust wyszło że to tluszczak i rośnie przeszkadza m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam, polecam zgłosić do szpitala ze skierowaniem na Oddział Chirurgii Plastycznej. Pozdrawiam, T.Witwicki
-
Witam. Jestem 2 miesiace po całkowitej korekcie nosa. Mam kilka pytań: 1. Nos (kość) odcina się od
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, ze wszystkimi wątpliwościami w przebiegu pooperacyjnym należy zgłaszać się do swojego operatora, który wyjaśni istotę problemu lub zapobiegnie nieprawidłowościom. Pozdrawiam, T.Witwicki
-
Dzień dobry, prawie rok temu miałam wykonywany zabieg liposukcji całych ud i kolan. Później, po oko
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, prawdopodobnie ma Pani bardzo mocno rozbudowane mięśnie ud poprzez wieloletnie wielogodzinne ćwiczenia (jazda konna). Celem oceny grubości tkanki tłuszczowej można wykonać USG, aby… Więcej
-
Ile goi się rana palca szarpana po przecięciu piła bez uszkodzenia kości szyta na 4 cm palca wskazuj
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, zależy jak rana jest opracowana. Zwykle goi się tydzień, w zależności od tego czy jest na powierzchni wyprostnej lub zgięciowej palca. Pozdrawiam, T.Witwicki
-
Przepukliba pempkowa z treścią tłuszczową 4-5 mm czy trzeba operować? Czy może być powikłaniem po at
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, raczej nie jest to powikłanie po ataku kamienia nerkowego. Prawdopodobnie przepuklina będzie powiększała, w miarę upływu czasu i kiedyś będzie konieczne zoperowanie jej. Pozdrawiam,… Więcej
-
Jakiś czas temu byłam u ginekologa, z guzkiem pomiędzy piersiami tam zrobiono mi usg piersi i odesła
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, dalsze postępowanie może być określone po konsultacji. Proszę wziąć ze sobą wynik badania histopatologicznego i USG. Pozdrawiam
-
W czwartek wieczorem byłam na zabiegu lipolizy iniekcyjnej brzucha (dolna partia, pozostałości tłusz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Po wstrzyknięciu preparatu następuje rozpad komórek tłuszczowych i pojawia się stan zapalny. Obrzęk cofa się po 2 tygodniach lub wcześniej. 2 ampułki to nie jest dużo. Nie likwidować stanu zapalnego.… Więcej
-
Tydzień temu miałam przeprowadzony zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym. Ze względu na Asymetr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, polecam odczekać ok. 2-3 tygodni. Jeżeli asymetria nadal będzie widoczna, można podgrzewać miejsce gdzie preparatu jest więcej i masować lub jeżeli asymetria jest bardzo zaznaczona,… Więcej
-
Dzień dobry, posiadam asymetrię ust, nie chodzi mi o dysproporcję międzi górną, a dolną wargą tylko
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, celem oceny i możliwości polecenia metod korekcji, proszę o przesłanie zdjęcia ust. Pozdrawiam, T.Witwicki
-
Witam, 1.5 roku temu przeszłam porażenie bella. Twarz nie wróciła w pełni do zdrowia, opadła mi powi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, metoda korekcji asymetrii twarzy nićmi Aptos daje dobre rezultaty. W znacznym stopniu redukuje asymetrię twarzy w spoczynku. Zwykle efekt utrzymuje się ok. 5-7 lat. Jest to rozwiązanie… Więcej
-
Dzień Dobry, nie jestem otyłą osobą ale niestety borykam się z problemem drugiego podbródka. Skóra j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, w mojej praktyce, w przypadku chęci modelowania podbródka sprawdza się zwykle liposukcja podbródka - pozwala na skuteczne usunięcie tkanki tłuszczowej. Jeśli jest potrzeba, dodatkowo… Więcej
-
Witam straciłem cały 1 paliczek kciuka czy jest możliwa jego rekonstrukcja?
Witam straciłem cały 1 paliczek kciuka czy jest możliwa jego rekonstrukcja?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, można wziąć dystalny paliczek ze stawem palca II ze stopy albo fragment palucha skóra i aparat kostny ścięgnistych z II palca. Obarczone jest to wysokim ryzykiem powikłań. Ewentualnie… Więcej
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…