Pytania pacjentów (349)
-
Pracuje na produkcji na Lini pakownia na 2zm wkładam elementy ciężkie bola mnie nadgarstki i barki c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, samo zwolnienie lekarskie nie wystarczy. Dolegliwości nadgarstków i barków wymagają diagnostyki, leczenia i rehabilitacji. Zapraszam na teleporadę w celu ustalenia dalszego postępowania.
-
Witam, Mojego tatę od kilku lat boli brzuch (najpierw to było swędzenie skóry) lekarz stwierdził al
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. W opisanej sytuacji należałoby uzyskać zdecydowanie więcej informacji w oparciu o dokładnie zebrany wywiad, aby w pierwszej kolejności ustalić, czy dolegliwości bólowe dotyczą powłok… Więcej
-
Dzień dobry. Ponad rok temu zaczęłam odczuwać dyskomfort w oddychaniu podczas leżenia na boku lub ki
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzien dobry. Objawy, które Pani opisuje – duszność nasilająca się w pozycji leżącej lub przy ucisku dolnej części gardła, charczący kaszel, uczucie ucisku w mostku oraz szybkie męczenie się przy… Więcej
-
Mam 67 lat.zrobiłam badania które wykazują wartości neutrcytów 44,3...limfocytów-45,8...ob-krew-26..
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, Objawy, które Pani opisuje - bóle brzucha pod żebrami, wzdęcia, uczucie sytości - mogą mieć wiele przyczyn. W połączeniu z lekko podwyższonymi aminotransferazami konieczna jest dalsza… Więcej
-
Czy mogę stosować pregabaline sulpiryd citabax z furosidem dziękuję za odpowiedź jeszcze biorę tezeo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Kombinacja tych leków jest stosowana w praktyce, ale wymaga regularnej kontroli ciśnienia tętniczego, funkcji nerek, poziomu elektrolitów oraz obserwacji ewentualnych działań niepożądanych.… Więcej
-
Dzień dobry, normy ceruloplazminy wynoszą 16-45 w moim laboratorium, mój wynik to 20 w tej samej jed
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzien dobry. Podany wynik ceruloplazminy 20 przy normie laboratoryjnej 16–45 mieści się w zakresie wartości prawidłowych, choć w jego dolnej granicy, i sam w sobie nie pozwala na rozpoznanie choroby… Więcej
-
Czy przy wszywce alkoholwej mogę użyć maści bepanthen baby na odparzenia po opatrunku? W miejscach g
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Tak, można bezpiecznie stosować maść Bepanthen Baby na podrażnienia skóry i odparzenia w okolicy po opatrunku, również w miejscach, gdzie był użyty klej. Preparat ten działa miejscowo,… Więcej
-
Dzień dobry! Proszę o poradę. Co oznacza jak stopy marzną i pieką na przemian. Jak to leczyć! Kobie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Uczucie naprzemiennego marznięcia i pieczenia stóp u osoby w wieku 75 lat może mieć wiele możliwych przyczyn, najczęściej o podłożu naczyniowym lub neurologicznym. Takie dolegliwości… Więcej
-
Dzień dobry, Niedługo mam rozpocząć pracę na produkcji w zakładzie Philip Morris, gdzie codziennie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry.
Mając w przeszłości epizod astmy oraz obecnie reakcje dróg oddechowych na dym papierosowy i suche powietrze, należy zachować ostrożność przy pracy w środowisku, gdzie obecne… Więcej
-
Witam. Około 2 miesięcy temu dostałem w nocy nerwoból w okolicy prawej łopatki. Jako że niejeden ne
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Warto rozważyć wykonanie rezonansu magnetycznego odcinka szyjnego kręgosłupa, aby sprawdzić potencjalne uciski nerwów lub zmiany krążków międzykręgowych.
-
Dzień dobry! Moje badanie ogólne moczu: klarowność -lekko metny Leukocyty -umiarkowanie Nabłonki
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry.
Jeżeli nie występują żadne dolegliwości ze strony układu moczowego (ból, pieczenie, częste oddawanie moczu, parcie naglące), wynik badania ogólnego moczu można uznać za mieszczący… Więcej
-
Dzień dobry. Zastanawiam się co ze mną jest nie tak . Moja Mama śpi pewnie z 16 - 20 godzin na dobę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Jest dokładnie odwrotnie, niż Pani się wydaje. U osoby dorosłej sen trwający 7–9 godzin na dobę jest uznawany za prawidłowy i wystarczający. W Pani przypadku spanie 8–9 godzin nie… Więcej
-
Dzień dobry. Silne, epizodyczne objawy przypominające reakcje alergiczną, nietolerancję histaminy, b
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Przy silnych objawach, takich jak duszność czy zawroty głowy, należy natychmiast wezwać pogotowie lub udać się na SOR. Planowo warto umówić się na wizytę u internisty lub teleporadę,… Więcej
-
Czy niski poziom witaminy B12 - 218 pg/ml może wpływać na problemy z pamięcią i bóle nóg?
Czy niski poziom witaminy B12 - 218 pg/ml może wpływać na problemy z pamięcią i bóle nóg?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Wynik 218 pg/ml jest na dolnej granicy normy, więc może mieć znaczenie kliniczne, zwłaszcza jeśli występują objawy neurologiczne. Warto omówić z lekarzem możliwość suplementacji witaminy… Więcej
-
Przyjmuje Fromilid Uno 500 mg od 2 dni przy tym mam silne poty bez gorączki czy mogę wychodzić na sp
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Nadpotliwość bez gorączki może być efektem ubocznym przyjmowanego Fromilidu, choć nie jest to objaw alarmujący. Wychodzenie na spacery jest zazwyczaj bezpieczne. Jeśli jednak objawy… Więcej
-
Po jakim czasie od zażycia fervex mozna wziąć ibuprom ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Można przyjąć Ibuprom praktycznie od razu po Fervexie, jeśli nie ma przeciwwskazań do Ibuprofenu. Nie trzeba zachowywać specjalnego odstępu czasowego, ponieważ leki działają różnymi… Więcej
-
Dzień dobry, Jestem kobieta, mam 27 lat. W piątek (5 września) wróciłam z urlopu z południa Europy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Na podstawie opisu objawów najbardziej prawdopodobna jest infekcja wirusowa górnych dróg oddechowych, z towarzyszącym spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła i początkiem zajęcia… Więcej
-
Dzień dobry, w marcu tego roku nagle skoczyło mi ciśnienie 200/100 byłem na sorze tam wykluczono pow
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Opisany przez Pana stan jest złożony, wynikający z nakładania się objawów ze strony licznych współwystępujących chorób przewlekłych oraz możliwych działań niepożądanych leków stosowanych… Więcej
-
Szanowni Państwo Jak długo mogą się utrzymywać bóle po półpaścu i co zrobić aby je zlikwidować?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Neuralgia popółpaścowa może utrzymywać się u osób starszych przez tygodnie, miesiące, a czasami nawet lata po zakończeniu wysypki. Intensywność i charakter bólu mogą być zmienne –… Więcej
-
Co to może być? Z lewej strony dolnej części brzucha mam zgrubienie na wielkość dłoni i piekący ból,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Opisane zgrubienie w dolnej części brzucha z piekącym bólem może wskazywać na przepuklinę pachwinową, szczególnie jeśli dolegliwości nasilają się przy staniu lub siedzeniu. Aby jednak… Więcej
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…