Pytania pacjentów (78)
-
Miewam juz od dawna silne zawroty głowy tra to juz kilka miesięcy i wogole nie ustępuje, zrobilam to
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
NEUROLOG zrobić RTG szykneho kregosluupa ust tętnic szyjnych włączyć leczenie. IŚĆ do neurologa
-
Badanie usg dopplera tętnic szyjnych u mamy mojego męża wykazało, że przepustowość wynosi 50%. Mama
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
NEUROLOG- LEKI na zawroty głowy plus RTG szykneho kręgosłupa plus LEKI na cholesterol
-
Witam. Mam problem ze stopami. Od kilku lat mam zdrętwiałe palce, od jakiegoś czasu jest już nieznoś
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
RTG stop wykluczyć ostrogi.
Jeśli brak zrobić badd.podstawowe i neurolog .
-
0d jakiegoś czasu odczuwam ból skóry głowy na górze. Głównie po rozczesaniu włosów. Ponadto często s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dermatolog jeśli wykluczy CHOROBĘ skóry to NEUROLOG czy aby nie są to napięciowe bóle głowy .
-
Witam Od jakiegoś czasu mam bóle w śródręczu. Przy przeciążeniach dłoni bolą mnie one. Co można na
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
NEUROLOG- może być zespół cieśni nadgarstka .jeśli wykluczy to reumatolog ZAPEWNE. PODPOWIE gdzie iść myślę
-
Moja córka ma 22 lata. Jest pełną energii studentką 4-ego roku medycyny. Tydzień temu w trakcie jazd
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Polecam ŻEBY było szybko Oddział neurologii .A nie czekanie do poradni potem ma a badania I inne laboratoryjne .nie zawsze PORADNIE mają możliwości zrobienia wielu badań laborator
.dlatego… Więcej
-
Witam.Mam 28 lat. Od kilku miesiecy mam szumy a niekiedy dzwonienie w uszach i równoczenie z szumami
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dokładnie jestem tego samego zdania co poprzedni lekarz NEUROLOG plus laryngolog . Przy CZYM jest wiele . CI specjaliści są od takich objawów.
-
Na wstępie informuję, iż w 2014 i 2016 miałem epizody polineuropatii czuciowo-ruchowej (zespół Guill
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Najprościej udać się do neurologa. Być może ma PANI skłonność do takich nawracajacych zapaleń .wizyta -neurolog.
-
Witam. Stwierdzono u mnie po rezonansie magnetycznym "centalno-prawoboczna przepuklina, ucisk III
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przyczyną drętwienie kończyny do stopy jest przepukliny L5-S1 Z uciskiem na korzenie .Jeśli są to objawy przewlekłe częste Ewy pluszowe lub inne objawy stwierdzone przez neurologa to ostateczności… Więcej
-
Witam, mój tato stracił przytomność, na chwilę zaslabl i upadł przez to wylądował u neurologa i zost
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Można podejrzewać 1 napad padaczkowy ale trzeba mieć dokładne badania ogólne I dokładną diagnostykę kardiologiczna .Rezomans mózgowia można zrobić .podstawą jest dokładny wywiad od świadków u… Więcej
-
Witam Od jakiegoś dłuższego czasu (ponad rok, kilka lat wcześniej zdarzało się "raz na ruski rok")
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Prawdopodobnie to drżenie samoistne. Wizyta u neurologa I po badaniu włączenie ew.lekow .
-
Witam, potrzebuję pomocy, porady. Choruję na MIZS od 2014 roku (mam 19 lat). Dwa lata temu poraził m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Neurolog- gabapentin pregabalina itp LEKI włączyć trzeba
-
Witam. W wigilie cos mi zlapalo w kregoslup nie moglem wykonac najprostrzej czynnosci musialem tylk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Farmakologia tehabilitacja- zhllsoccsie do neurologa
-
Choruję na polineuropatię czuciowo-ruchową dziedziczną III stopnia. Mam 63 lata i bardzo cierpię z p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Uważam że jeśli pregabalina czyli lek nazywany powoduje takie skutki uboczne A takie są w ulotce również opisywane to wrocilabym do gabantyny tylko W czestych i chyba nieco większych dawkach I… Więcej
-
Witam od ponad tygodnia mam zawroty głowy i duszności. Lecze sie na migrene już ponad 3 lata. Co moż
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Duszności i zawroty to przyczyn OZE tv wiele! Zbyt pobożny fotki opis żeby można było coś mądrego odp..czekać A wizytę I PO złym wywiadzie myślę zd dojdzie się do przyczyny
-
Witam, nie wiem co mam robić od 5 mies.boli mnie na środku tyłka udo i i łydka aż do pięty ostróg ni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Można odwiedzić ortopedy- cel wykluczenie torbieli eckera entezopatii A potem neurolog.
-
kilka lat temu po badaniu TK szyi stwierdzono u mnie zniesienie lordozy szyjnej, sklerotyzację obrot
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Konsultować przepukliny z neurochirurgiem .jeśli objawy nie kojarzy z obecnością tej przepukliny to wstępnie sugeruje to kręcz karku
I wtedy faktycznie kliniki poradnie leczą to toxyna botulinowa… Więcej
-
Witam. Od stycznia tego roku biorę neurovit 100 mg+ 200+ o,20 2 razy dziennie i cavinton forte 10 mg
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Była pani zapewne w oddziale neurologii .jeśli porażenie nerwu oka n.III Poderzewam jest powołaniem cukrzycy to neurowit to witaminy B można doonczyc opakowanie np 100 tabletkowe I tyle. Na codzień… Więcej
-
Witam. Biorę pregabaline od 1,5 roku. Miewam migreny i problemy z kręgosłupem szyjnym mam bóle neuro
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Podejrzewam że ww objawy są efektemnaglego odstąpienia lęku pregabalina .
Symtiver jeST lekiem nA zawroty głowy.
Pregabalina stosuje się płaci neuropatycznych ale też w spółkach leków… Więcej
-
Witam. Jakieś 15 lat temu uderzyłam się w głowe i od tego czasu w tym jednym miejscu boli mnie głowa
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wystarczy tomografia ale kontrast to dziecko na 24 godz ma mieć mleko sztuczne lub mrożone pani bo karmić ie wolno do 24 godz.i tomografia wyklucza pani obawy .myślę że to Komponenta lekowa bardziej… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…