Pytania pacjentów (10)
-
Rezonans MRI wykazał złamanie awulsyjne w łokciu po prawej stronie ramienia po oby dwoch stronach ł
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Konieczne jest przeprowadzenie pilnego badania ortopedycznego, po którym ortopeda zaleci odpowiednie leczenie.
-
Od kilku dni czuje ból w śródstopiu, jakby ścięgno lub mięsień. Mam problem z ruchomością stopy, ból
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeżeli objawy nasilają się podczas chodzenia, pod koniec dnia może to sugerować złamanie zmęczeniowe w obrębie stopy. Może to być również stan zapalny obejmujący ścięgna lub stawy stopy w wyniku… Więcej
-
Witam Mam pytanie dotyczące taty, w sobotę miał operacyjnie leczona rękę po złamaniu (blaszki) koś
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bardzo często po zabiegu operacyjnym w okolicy miejsca operowanego występuje obrzęk oraz podbiegnięcie krwawe czyli tzw. siniaki. Jest to normalny objaw. Zazwyczaj te objawy ustępują samoistnie… Więcej
-
Witam, 2 tygodnie po awulsyjnym złamaniu V kości śródstopia bez przemieszczenia występuje wybrzuszen
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W miejscu złamania może tworzyć się kostnina i jest objaw normalny. Należy wykonać kontrolne rtg stopy po 7-14 dniach od złamanie, żeby sprawdzić czy złamanie nie przemieszcza się.
-
Witam, syn (4 latka) złamał rękę w przy łokciu. Zlamanie z przemieszczeniem, widoczne na rtg w dniu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zazwyczaj kontrolne rtg należy wykonać po ok 7 dniach od złamania, żeby sprawdzić czy złamanie się nie przemieszcza. Oczywiście lekarz w zaleceniach z dnia wypisu powinien zasugerować odpowiedni… Więcej
-
mialem czesciowy bezwlad/oslabienie sily miesniowej/ prawej g.konczyny,nastapilo to z dnia na dzien.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Problem prawdopobnie jest w kręgosłupie szyjnym. Wskazana jest konsultacja neurologa oraz badanie rezonansu magnetycznego odcinka szyjnego kręgosłupa. Osłabienie siły mięśniowej kończyny górnej… Więcej
-
Witam Zgłosiłam.sie do ortopedy z dużym bólem e obrębie stawów. Często miewałam bardzo mocne bóle
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bóle wielostawowe oraz gorączka wskazuje na chorobę reumatyczną. Koniecznie należy udać się do reumatologa. Ortopedzi leczą głównie powikłania i niektóre objawy chorób reumatycznych. Lekarzem przeprowadzającym… Więcej
-
Dzień dobry!W pazdzierniku wpadłam nogą w zarosnieta koleine w lesie.Od tego czasu boli mnie przysro
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Po urazie kilka miesięcy wcześniej dolegliwości powinny ustąpić, zwłaszcza po rehabilitacji. Należy zgłosić do ortopedy. Może trzeba powtórzyć rtg, wykonać usg lub rezonans magnetyczny.
-
Jak należy interpretować taki wynik RM kolana: - łakotka przyśrodkowa typowo położona z niewielkimi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wynik sugeruje zmiany przeciążeniowe w stawie kolanowym. Nie jest wymagana interwencja operacyjna. Jeżeli występują dolegliwości bólowe kolana wskazana jest konsultacja u ortopedy.
-
Bol barku (miesien nadgrzebieniowy, biceps) podczas cwiczen na silowni. Usg wykazalo wapniejace zapa
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeśli dolegliwości bólowe nie ustępują po rehabilitacji, zwapnienia można usunąć w poradni ortopedycznej pod kontrolą usg w znieczuleniu miejscowym, tzw. barbotage. Jeżeli ten zabieg nie spowoduje… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…