Pytania pacjentów (977)
-
Dzień dobry, tydzień temu w środę miałam wyrywaną poziomą ósemkę. Niestety pojawił się suchy zębod
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
czas gojenia po suchym zębodole może trwać nawet miesiąc,całkowite wygojenie ok 3 miesięcy
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzien dobry, 2 tygodnie temu miałam usuwaną górną 5 (3 tygodnie temu 6, zęby wiele lat po leczeniu k
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może warto wykonać tomograf do szczegółowej diagnostyki
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry,wypadł mi most jest nie jakaś wielka dziura na zębie który do niego przylega most nie je
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zwykle można zacementować ponownie.Pod warunkiem,że nie ma próchnicy i wszystko jest w porządku
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, jakiś czas temu miałam problem z bólem zęba w nocy dlatego udałam się do dentysty, kt
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję jak najszybsze założenie wypełnienia aby ząb po leczeniu kanałowym nie uległ zniszczeniu
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Pytanie do dentysty. Górna 6. Ząb mnie nie bolał, jedynie jak coś słodkiego nim przygryzałam to potr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
przy wymianie wypełnienia może dojść do zapalenia ,podrażnienia miazgi zęba.To jest niczyja wina.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień Dobry, chciałabym zapytać czy jeśli mam uszkodzony drucik retencyjny, aktualnie jest zlamany i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jak najbardziej ale jak najszybciej też radzę umówić się na założenie nowej retencji
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Od ponad półtora roku borykam się z okropnym problemem, jakim jest martwica dziąsła po nieszczęsnej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trzeba radykalnie usunąc tkankę martwiczą i powinno ładnie się wygoić
pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Mam problem z zębem. Jedynka lewa górna. Ząb zaczął boleć dostałam antybiotyk dalacin.Następn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
polecam jednowizytowe leczenie kanałowe pod mikroskopem
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, po leczeniu kanałowym zęba został założony wkład metalowy korzeniowy(ząb był bardzo zni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
należy zrobić badania na alergeny.Jednak objawy wskazują na nadwrażliwość na antybiotyk
pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam martwą jedynkę, najprawdopodobniej po urazie, bo nigdy nie była leczona. Niestety jest ona ciemn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
można wykonac koronę porcelanową dopasowując kolor i kształt do pozostałych zębów
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Ząb po reendo, po pół roku pobolewa, na zdjęciu widoczny zmniejszony stan zapalny. Za
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jak widoczne jest gojenie to zabieg można uznać za udany
Jednak najlepiej ocenić to na podstawie tomografu
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, zgłosiłem się około rok temu do stomatologa na kontrolę z sporadycznymi dolegliwości
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
błedu nie ma ponieważ ok pół roku temu na zdjęciu najprawdopodobniej nic nie było widać
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Miałem ostatnio wymienianą plombę. W czasie jazdy na rowerze, przy temperaturze kilku stopni Celsjus
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
przy głębokich wypełnieniach problem może być złożony
Konieczna konsultacja
Pozdrawiam Anita Małysa
-
W dolnej części wędzidełka pod językiem zrobiła mi się jakby narośl przypominająca „ząbkowanie” (mał
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję konsultację u lekarza zajmującego się leczeniem zmian na błonach śluzowych
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Na wizycie u stomatologa okazało się że ból.zęba był związany z tym że w środku w zębie było wrośnię
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
trzeba podjąć próbę odbudowy zęba i może wykonać leczenie kanałowe
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy szkliwo albo tę tkankę pod nim można odbudować pastami/fluorem w żelu? Czy już raz zniszczone si
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wszystko zależy od stopnia zniszczenia tkanek
pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam serdecznie. Miesiac temu mialam przeprowadzona ekstrakcje gornej 6. Niestety czuje, ze cos pos
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
konieczna jest po prostu wizyta konsultacyjna u stomatologa
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry! Kilka lat temu miałam wykonane leczenie kanałowe dolnej szóstki, a ząb nie dawał żad
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
przy prawidłowo wypełnionych korzeniach jest ogromne prawdopodobieństwo wycofania zmian
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam mam ząb pod kanałowe leczenie robiony miałam robiony już 1 kanał teraz mam przynieś zdiencie a
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
polecam jednowizytowe leczenie kanałowe pod mikroskopem.Po jednym zbiegu wszystko jest gotowe
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Co można zrobić jeżeli został uszkodzony nerw nad zębem podczas podawania znieczulenia
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
raczej jak dojdzie do uszkodzenia nerwu to są zaburzenia czucia
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…