Pytania pacjentów (977)
-
Witam, mam 63 lata po wypadnięciu przednich zębów zauważyłem, że w ich miejsce rosną tak jakby nowe
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
polecam wykonanie tomografu i będzie odpowiedz
Pozdrawiam anita Małysa
-
Witam, mialam usuwana 8, ktora czesciowo wyszla a czesciowo nie, oczywisicie po usunieciu ogromna op
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
przypuszczam,że jest wszystko w porzadku ale polecam zgłosić się na wizyte kontrolną
pozdrawiam Anita Małysa
-
witam serdecznie panicznie boję się stomatologa ponieważ znieczulenie miejscowe u mnie działa od45mi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
dobrze podane znieczulenie trzyma ok 6 do 8 godzin
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam . Chciałam zapytać co to może być? Mianowicie pewnego dnia stojąc przed lustrem zobaczyłam
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę umówić się na higienizację do higienistki
To o czym mowa to ubytek przydziąsłowy może dawać dolegliwośc ale niekoniecznie jest to do leczenia
pozdrawiam anita Małysa
-
Witam. W przeciągu ostatnich miesięcy miałam leczone zęby trzonowe (wszystkie), ponieważ wdała się p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
mogą być to tzw dolegliwości pozabiegowe.Niestety one mogą trwać do 3 miesięcy tak książkowo
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam Byłem kilka dni temu na usuwaniu kamienia nazębnego, niestety, ale Pani z wieloletnim doświ
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
szybciutko usunąć do czysta i następna wizyta za pół roku
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, mój problem bólowy rozpoczął się od wyniany plomby w dolnej lewej siódemce. W związku z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
oczywiście trzeba szukać specjalisty od stawów skroniowo żuchwowych
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam Borykam się z pewnym tematem. W zębach 14 i 15 osądziłem dwie korony na cyrkoni. Problem by
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
moim zdaniem nie warto jeśli problem estetyczny nie jest jakoś ważny
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam mam braki w zebach a dokładnie nie mam dwóch 4 i jednej 1 i kiedyś mi jedna pani stomatolog po
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
a może rozważyć implanty.....
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, w przeciągu ostatniego pół roku miałam leczone zęby trzonowe (wszystkie), ponieważ wdała się
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
w najlepszym razie są to dolegliwości pozabiegowe
Jednak jeśli jest odczuwalne zbyt wysokie wypełnienie trzeba natychmiast skorygować
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry trzy tygodnie temu byłam u dentysty z zębem w którym inna doktorka zrobiła duża dziurę w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trzeba normalnie zęba wypełnić i poobserwować
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam złamany ząb, jest to górna jedynka. Brakuje ok. 1/3 - 1/2 zęba. Mój dentysta "dosztukował" braku
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
oczywiście ze można uzyskać efekt bez kreski ale tylko u lekarza który zajmuje się stomatologią estetyczną
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, Czy pod wpływem bruksizmu(zaciskania zębami przez wiele lat) mogłem uszkodzić nerw s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję znalezienie specjalisty od stawów skroniowo żuchwowych
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam! Przy ostatnim myciu zębów zauważyłam, że czwórka na górze zaczęła się krzywić do środka. Nale
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
zęby to cały układ;góra,dół,boki
Tylko aparat
Jest ich mnóstwo do wyboru
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, 3,5 miesiąca temu miałam dewitalizacje zęba, czyli zatruwanie paraformaldehydem, który jest s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję szybkie jednowizytowe leczenie pod mikroskopem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Zauwazylam ze na jednej z dolnych 7 zrobila mi sie taka czarna kreska w poblizu dziasla. Bola
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
najprawdopodobniej jest to ubytek przyszyjkowy
Zaleciła bym narazie pastę na nadwrażliwość np sensodyna ultra szybka ulga
W tym przypadku zdjęcie niczego nie wykaże
Pozdrawiam…
-
Dzień dobry, od jakiegoś czasu poniżej ucha (a przynajmniej niedawno to zauważyłem) mam lekko powięk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wizyta u dentysty jest konieczna i dobrze by było wykonać tomograf diagnostycznie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam ! W czerwcu miałam leczenie kanałowe zęba niezbędne było zatruwanie i wizyta została rozłozo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeśli kanał jest niewypełniony szczelnie ząb może dawać dolegliwość
Pozdrawiam anita Małysa
-
Spuchnięte dziąsła po wizycie u dentysty. Dwa tygodnie temu miałem zapalenie dziąseł w górnym pra
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
można poczekać a można skonsultować z innym stomatologiem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy jest taka możliwość aby była nadwrażliwość/nietolerancja na dany rodzaj wypełnienia/kompozyt w z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
oczywiście sugeruję poczekać
Powinno minąć
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…